Reléová soustava snižuje požadavky na prostor a náklady na kabeláž ve frézkách

Přehled

Frézování největší rychlostí  

Řezná rychlost frézky činí až 1000 metrů za minutu

  • Vysokorychlostní frézky společnosti Röders TEC GmbH se používají všude tam, kde jsou kladeny vysoké nároky na obráběcí výkon a kvalitu povrchu.
  • K ovládání strojů se používají četná spojovací relé, jež musí být účinně namontována a zapojena.
  • Reléové moduly rodiny produktů Rifline complete snižují nejen dobu instalace, ale spoří i místo v rozváděči.

Profil zákazníka

Hlavní sídlo Röders TEC  

Hlavním sídlem Röders TEC je Soltau

Vysokorychlostní frézky společnosti Röders TEC GmbH, jichž je instalováno již více než 2000 kusů ve více než 50 zemích (stav 2014), se mimo jiné používají k výrobě vysoce přesných forem pro lékařskou techniku a k výrobě raznic na mince.

Společnost provozuje dceřiné společnosti v Číně, ve Francii, v USA a ve Vietnamu.

Použití

Pětiosá frézka  

Zvláštní vyrovnávání geometrie zajišťuje vysokou přesnost

K ovládání frézek používá Röders TEC velký počet spojovacích relé, aby mohly být provedeny různé spínací úkony. „Používáme rychlý reléový modul RIF-0, abychom propojili signály mezi ovládáním a polem. Takovým signálem může být například takzvaný signál pohody od externího systému odsávání prachu, jenž má hodnotu pouhých 24 V a pár mA.

Pro násobení signálů používáme reléový modul RIF-2, protože nabízí až čtyři přepínací kontakty", říká Olaf Hartmann, který je zodpovědný za elektrokonstrukci strojů. Velká řezná rychlost klade velké nároky na vřeteno, do kterého je z tohoto důvodu každé tři sekundy přiváděna směs oleje a vzduchu. Elektronické relé spíná odpovídající olejové čerpadlo, které dodává mazací směs. Relé pracuje bez opotřebení a umožňuje tak spolehlivý provoz stroje.

Řešení

Technika připojení push-in  

Vysoké pohodlí při obsluze s technikou připojení push-in

Protože je ve frézkách mnoho spojovacích relé, je velmi důležitá efektivní montáž a propojení modulu. „To je další důvod, proč jsme se rozhodli pro reléové moduly rodiny produktů RIFLINE complete," vysvětluje Olaf Hartmann. „Neboť relé RIFLINE se dají jednoduše a pohodlně propojit. Důvodem je inovativní technologie push-in, s níž je možné bezpečně, rychle a bez nástrojů spojit pevné a ohebné vodiče s koncovkou od průřezu 0,34 mm2. Protažení vodiče je sníženo o 50 procent. Menší vynaložená námaha vede k vyššímu pohodlí pracovníka při obsluze a k rychlejšímu propojení, což v konečném důsledku vede ke snížení nákladů. Pro opětovné vytažení vodiče musí instalatér stisknout pouze oranžové tlačítko, aby se uvolnila pružina.

Nabídka výrobků RIFLINE zahrnuje úzké reléové moduly s konstrukční šířkou pouhých 6,2 mm a s jedním přepínacím kontaktem i výkonové reléové moduly se dvěma, třemi nebo čtyřmi přepínacími kontakty. Kromě toho jsou v nabídce i reléové moduly podobné malému stykači. Spektrum výrobků doplňují příchytky relé a zásuvné funkční moduly se světelnou indikací, ochrany proti přepólování a ochranné obvody. Je-li při používání nutné časté přepínání, je možné u soklových verzí RIF-0 a RIF-1 použít i neopotřebovatelná polovodičová relé. Nejdůležitějším prvkem nabídky je úzký zásuvný modul s časovým spínačem se třemi časovými funkcemi zpožděného sepnutí, krátkodobého zapnutí a blikače. Uživatel zde může nastavit čtyři časové úseky od 0,5 sekundy až do 100 minut. Modul, který povyšuje RIFLINE complete na časové relé, se nechá, jako veškeré moduly stejného typu se standardními funkcemi, propojit se všemi variantami od RIF-1 až po RIF-4.

Shrnutí

RIFLINE complete používá zástrčné můstky, značicí materiál a zkušební zástrčky z programu řadových svornic CLIPLINE complete od společnosti Phoenix Contact, které již používají mnozí uživatelé. Proto se snižují náklady na plánování, nákup a skladování komponentů.

„Společný program příslušenství je pro nás skutečnou výhodou; řadové svornice, které jsou rovněž připojeny pomocí techniky push-in, se totiž používají již dlouhou dobu", uzavírá Hartmann. Výhody této techniky připojení nabízejí i další komponenty, jako je ovládání, systém V/V, oddělovací zesilovač nebo hybridní spouštěč motoru.

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401
Referrer:

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít