Výroba bez přerušení v modulární montážní lince

Přehled

Konstrukce strojů u Phoenix Contact  

Konstrukce strojů u Phoenix Contact

Vysoce automatizované montážní linky, které produkují kvalitativně prvotřídní komponenty, předpokládají konstruktéra s inovativními nápady, rozsáhlou kompetencí i dlouholetými zkušenostmi.

Proto vyvíjí a vyrábí vlastní oddělení konstrukce strojů společnosti Phoenix Contact odpovídající systémy sama. Mimo jiné jsou navrhovány a realizovány vysoce taktované montážní systémy s nízkými dobami cyklu.

Se 180 spolupracovníky podporuje oblast všechny obchodní oblasti společnosti Phoenix Contact i rozvíjející se výrobní pracoviště po celém světě.

Aplikace

Modulární montážní linka  

Modulární montážní linka umožňuje vysokou flexibilitu výroby

Příkladem pro inovativní sílu konstrukce strojů je modulárně vytvořená montážní linka pro konektory Inline. Vyrábí více než 200 různých variant postupem one-piece-flow, takže je možné na přání zákazníka v krátké době vyrobit i velmi malá množství.

Pracovní kroky jsou rozděleny na více stanic. Zde jsou jednotlivé komponenty smontovány a výsledkem je hotový konektor. Kamery a testovací zařízení zajišťují správnou montáž i vlastnosti výrobku.

Montážní linka této velikosti musí kvůli rychlé amortizaci pracovat nepřetržitě. Má-li být zabráněno prostojům, je nezbytná vysoká spolehlivost všech konstrukčních dílů. Zvlášť významný je napájecí zdroj, neboť není-li řídicí jednotka napájena 24 V DC, postihne ji výpadek a stroj stojí.

Řešení

Napájecí zdroje QUINT POWER  

Napájecí zdroje QUINT POWER rychle spouští jističe

Pro zabránění výpadkům sází konstrukce strojů na napájecí zdroje QUINT POWER, ale také na zdroje nepřerušeného napájení.

Decentralizované rozváděče
Napájecí zdroje se používají v malých decentralizovaných rozváděčích, které se nacházejí přímo na stroji.

Díky integrované technologii SFB (Selective Fuse Breaking) spouští primárně taktované napájecí zdroje standardní jističe spolehlivě a rychle. Chybné proudové obvody jsou selektivně odpojeny, chyba je vymezena a důležité části zařízení zůstávají v provozu.

Preventivní kontrola funkce hlásí před výskytem chyby kritické provozní stavy. Kromě toho umožňuje statická výkonová rezerva POWER BOOST spolehlivé spouštění zátěží s vysokými zapínacími proudy.

Zdroje nepřerušeného napájení  

Zdroj nepřerušeného napájení dodává proud, i když vypadne síť

Centrální rozváděč
Jako napájení centrálního rozváděče je použit zdroj nepřerušeného napájení QUINT DC-UPS.

Náklady při ztrátě dat nebo přerušení výroby jsou velmi vysoké, proto je zdroj nepřerušeného napájení smysluplné řešení. Napájecí zdroj zásobuje řídicí jednotku a průmyslové PC při výpadku proudu dostatečnou dobu 24 V DC, takže důležitá data procesu jsou uložena a průmyslové PC se kontrolovaně vypne.

Shrnutí

Napájecí zdroj QUINT Power v modulární montážní lince  

Napájecí zdroje QUINT POWER v rozváděči

Pokud jde o spolehlivé napájení citlivých konstrukčních dílů, osvědčily se napájecí zdroje QUINT POWER díky vysoké kvalitě a funkčnosti jako nejlepší řešení.

Pro zajištění vysoké dostupnosti aplikace jsou tyto napájecí zdroje nezbytné pro montážní linku konektorů Inline.

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401
Referrer:

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít