Industrial Bluetooth pro výkonná balicí zařízení

Přehled

Balicí zařízení Octopus  

Robustní komunikace s pohybujícími se částmi stroje (pramen: Oy M. Haloila Ab)

Firma Oy M. Haloila Ab je celosvětově vedoucím výrobcem navíječek pro palety a součástí mezinárodní skupiny Signode Industrial Group. Nejznámější značkou finského podniku je balicí zařízení Octopus.

Tato modulární navíječka palet je celosvětově prvním balicím zařízením s rotující kruhovou konstrukcí pro flexibilní přizpůsobení požadavkům zákazníků s ohledem na výrobní kapacitu, ochranu při přepravě a stabilitu.

Rádiové systémy Bluetooth od společnosti Phoenix Contact zajišťují spolehlivé a neopotřebovatelné řešení pro komunikaci mezi centrální řídicí jednotkou a rotujícími částmi stroje.

Aplikace

Palety jsou do navíječek umisťovány pomocí dopravní techniky. Navíjecí sloupek se otáčí kolem palety a ovíjí paletu fólií. Poté se fólie svaří a paleta se odveze.

K ovládání navíječky palet musí mezi řídicí jednotkou v centrálním rozváděči na stroji a ovladači v rotujících částech stroje probíhat výměna dat. Komunikace je zajištěna přes PROFINET nebo EtherNet/IP. Dosavadní přenos přes sběrací vedení naráží u Ethernetu na určité meze.

Řešení

Modul Bluetooth EPA od společnosti Phoenix Contact  

Spolehlivá komunikace s Industrial Bluetooth: FL BT EPA od společnosti Phoenix Contact

K umožnění spolehlivé, neopotřebovatelné komunikace mezi centrální řídicí jednotkou a pohybujícími se částmi stroje se místo sběracího vedení použije komunikační řešení Industrial Bluetooth od společnosti Phoenix Contact.

Moduly Bluetooth EPA byly vyvinuty speciálně pro komunikaci řídicích dat. Robustní moduly mají třídu ochrany IP65 a jsou vhodné pro použití v drsném průmyslovém prostředí. Systém vybavený speciální integrovanou anténou jednoduše a spolehlivě přenáší rádiovým spojením i protokoly automatizace, jako PROFINET a EtherNet/IP™.

Bluetooth v tomto případě představuje vhodnou bezdrátovou technologii, protože díky procesu frekvenčních skoků a WLAN Channel Blacklisting může být zajištěn bezporuchový paralelní provoz vzhledem ke stávajícím sítím WLAN ve frekvenčním pásmu 2,4 GHz.

Shrnutí

Použitím řešení Industrial Bluetooth od společnosti Phoenix Contact bylo podle Janne Koskela, technického vedoucího u Haloila, možné zvýšit spolehlivost stroje a snížit náklady na údržbu.

„Dosavadní konstrukci strojů Octopus skutečně omezoval přenos dat mezi ovladači řídicího systému a ovladači v pohybujících se částech. Bezdrátové řešení rozšiřuje možnosti a zvyšuje spolehlivost. Jsme spokojeni s produkty i s odhodláním a schopnostmi společnosti Phoenix Contact, která se nám věnovala“, děkuje Koskela.

Modul Bluetooth FL BT EPA kromě jiného přesvědčil jednoduchým uvedením do provozu. Na základě dobrých zkušeností s pokročilým, neopotřebovatelným řešením bude modul podle Janne Koskela nyní integrován do všech balicích zařízení řady Octopus.

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401
Referrer:

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít