Spolehlivá komunikace balicích strojů

Přehled

Optima Packaging Group  

Optima Packaging Group v německém Schwäbisch Hall

Společnost Optima, založená v roce 1922, se specializovala na vážící, plnicí a balicí stroje pro oblasti potravinářství, hygieny a farmy. V současné době rodinná firma zaměstnává po celém světě více než 1 300 pracovníků, kteří vyvíjí a realizují inovativní řešení.

Uživatelé profitují především ze zdrojů úsporných technologií, díky nimž se snižuje spotřeba primárních zdrojů na nezbytné minimální množství, takže je možné ušetřit za provozní a výrobní náklady.

Aplikace

Stroje společnosti Optima Packaging Group  

Inovativní řešení obalů firmy Optima Packaging Group

Zákaznicky specifické balicí linky sestávají z decentralizovaných strojních jednotek, které jsou sestaveny ze standardních komponentů i produktově specifických strojních modulů.

Je-li vysoce účinná síť nezbytná, musí spolu veškeré konstrukční díly stroje komunikovat. Aby bylo možné zaručit bezproblémový informační tok, rozhodla se Optima pro řešení založené na Ethernetu. To zajišťuje výměnu dat a současně komunikaci s nadřazeným systémem plánování výroby.

Jakožto globální hráč dodává společnost stroje výrobcům spotřebního zboží s mezinárodní působností. Při objednávce však není často vysvětleno, kde má být stroj používán. Z tohoto důvodu musí všechny komponenty zabudované do aplikace splňovat atesty zemí, které přichází v úvahu jako místo použití.

Aby byly náklady na konstrukci a výrobu co nejnižší, jsou při interní komunikaci strojů žádány jednotné a otevřené systémy. Z tohoto důvodu vyrábí Optima balicí linky s co nejvíce stejnými komponenty a řešení propojuje prostřednictvím sítí Profinet nebo Ethernet/IP.

Řešení

Nastavitelné řízené přepínače  

Použití nastavitelných řízených přepínačů

Realizace komunikační struktury založené na Ethernetu však vyžaduje více než přenos dat, jako je tomu v kanceláři. Strojírenská síť, do níž jsou vmontovány přepínače v rozváděči, má kvůli prostorové blízkosti měřicích převodníků frekvence nebo jiných zdrojů rušení vysoké nároky na elektromagnetickou kompatibilitu (EMC) i teplotní stabilitu přístrojů. Kromě toho by měly přepínače podporovat průmyslové protokoly jako Profinet nebo Ethernet/IP. Požadavky, které klade Ethernet/IP na přepínače, jsou přitom vysoké.

Pro splnění těchto požadavků sází Optima na nastavitelný řízený přepínač od společnosti Phoenix Contact. Komponent infrastruktury bez problému splňuje úlohy EMC a značně překonává nezbytnou teplotní stabilitu, neboť přepínače lze použít při teplotách prostředí do 70°C. Mezinárodní využití je rovněž zajištěno, neboť síťové přístroje disponují všemi důležitými schváleními.

Shrnutí

Nastavitelné řízené přepínače  

Nastavitelné řízené přepínače jsou k dostání v mnoha provedeních

S konceptem jednotného zesíťování strojů prostřednictvím sítě Ethernet vyvinula Optima řešení perspektivní pro budoucnost. Od koncepce přes konstrukci až po uvedení balicích strojů do provozu mohou pracovníci využívat výhody jednotného komunikačního přístupu.

Jakožto součást automatizačního systému přesvědčil nastavitelný řízený přepínač vedení firmy Optima především svými robustními vlastnostmi v oblasti teploty a rezistencí vůči poruchám. Díky rozsáhlým schválením i softwarovým funkcím splňujícím požadavky na automatizaci je přístroj nejlepší volbou, jsou-li pro rozváděč zapotřebí kompaktní přepínače Ethernet.

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401
Referrer:

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít