Přepínače IP67 urychlují uvedení montážního a zkušebního zařízení do provozu

Přehled

Montážní zařízení a zařízení pro kontrolu nepropustnosti  

Zařízení jsou přesně přizpůsobena příslušným konstrukčním dílům

  • Montážní zařízení a zařízení pro kontrolu nepropustnosti společnosti KMS Automation GmbH používaná v automobilovém průmyslu jsou konstruována dle specifikace uživatele.
  • Přepínače IP67 propojují jednotlivé pracovní stanice uvnitř zařízení.
  • Kompaktní přístroje s dobře přístupnými kabelovými kanály přispívají k rychlému připojení stanic k síti Ethernet.

Profil zákazníka

Sídlo společnosti KMS Automation GmbH  

Sídlo společnosti KMS Automation GmbH je v Schramberg-Waldmössingenu ve středním Schwarzwaldu

Společnost KMS Automation GmbH vyvíjí a vyrábí mimo jiné montážní zařízení a zařízení pro kontrolu nepropustnosti, která jsou individuálně přizpůsobena litým komponentám – např. převodovky a motory – pro automobilový a jeho dodavatelský průmysl. Firma vedená majiteli zaměstnává kolem 60 pracovníků.

Použití

Montážní a kontrolní zařízení  

Decentrální přepínač IP67 je přímo instalovaný na sáních pracovní stanice zařízení

V závislosti na konstrukčním dílu procházejí lité komponenty několika pracovními kroky, v nichž se montuje a stále kontroluje. Jako obzvláště důležitá se ukazuje zkouška tlakové těsnosti. Výzva spočívá v tom, že komponenty, u nichž ještě nebyla ukončena montáž, je nutné kontrolovat, a musí disponovat více otvory. Pro realizaci zkoušky nepropustnosti u jednotlivých dílů je nutné díly upnout optimálně přizpůsobené příslušné geometrii. Poté jsou systémem kontroly nepropustnosti naplněny kontrolním tlakem a probíhá kontrola, zda je tlak dodržen.

K integraci různých technologických komponent, např. ovládání šroubováků, senzoriky kamery, systémů měření síly-cesty a ovládacího panelu, v jednotlivých pracovních stanicích používá společnost KMS Automation průmyslovou síť Ethernet. Současně tvoří standard komunikační základ modulárního výrobního konceptu.

Řešení

FL Switch 1605 M12  

Přepínač FL Switch 1605 M12 nabízí pět portů Ethernetu v provedení s ochranou proti stříkající vodě

Aby bylo možné technologické komponenty připojit k síti jednoduše a přímo, jsou přepínače IP67 z rodiny produktů Factoryline přímo namontovány na sáně pracovní stanice. Přístroje typu FL Switch 1605 M12 zahrnují pět portů Ethernetu v provedení M12 s ochranou proti stříkající vodě s kódováním d. Předem osazené kabely dovolují připojení komponentů Ethernetu přímo na místě v pracovní stanici. Přepínače se zásobují prostřednictvím výkonového konektoru M12, který jim přivádí 24 V DC ze základního podvozku stanice. Díky svému úzkému provedení je možné přepínač FL Switch 1605 M12 připojit prostorově úsporně a současně nabízí dobře dosažitelné kabelové vývody. Je připevněn na sáních pomocí dvou šroubů M6. Prostorové uspořádání jednotlivých pracovních stanic je možné většinou určit jen výjimečně. Zde se ukazují rozhraní mezi stanicemi přímo přístupná prostřednictvím konektorů M12 jako výhodná.

Dokonce i když společnost KMS Automation musí zařízení realizovat podle specifických požadavků svých zákazníků, snaží se společnost kvůli efektivitě využít, jak jen to jde, standardizovanou techniku. Proto se konstruktér strojů zaměřuje na použití komponent a konceptů, které lze využít variabilně a lze je kombinovat. Pro zesíťování Ethernetu i připojení senzoriky a aktoriky v pracovních stanicích se používají předem osazená vedení. Připojení úrovně V/V probíhá na stole pracovní stanice pomocí konektorů M12 k boxům senzoru/aktoru SACB. Základní podvozek příslušných pracovních stanic obsahuje potřebný rozváděč, takže oddělený rozváděč není nutný. Přepínače konstrukční řady SFN, které jsou instalovány vedle ovládání na montážní liště, slouží připojení sítě Ethernetu v základním podvozku.

Shrnutí

Daniel Infantone, vedoucí elektromontáže ve společnosti KMS Automation  

Daniel Infantone, vedoucí elektromontáže ve společnosti KMS Automation

Vedoucí oddělení odpovědný ve společnosti KMS Automation za elektriku Daniel Infantone oceňuje princip Plug & Play decentrálních přepínačů IP67: „Přepínače M12 od společnosti Phoenix Contact zjednodušují připojení Ethernetu našich komponent. Kromě toho můžeme pracovní stanice flexibilně připojit, což urychluje uvedení do provozu u koncového zákazníka“.

Pomocí sítě Ethernet se data o kvalitě litých dílů archivují v nadřazené databázi. Pomocí servisního rozhraní připevněného zvenku na pracovní stanici je možné kontrolovat a změnit parametrizaci a technologické komponenty, aniž by bylo nutné otevřít ochrannou desku.

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401

Další informace

Referrer:

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít