Energetika

Flexibilní agitace

Flexibilní agitace

Zůstaňte mobilní: V naší nabídce produktů najdete přesně to řešení, jaké potřebuje pro svoji aplikaci.

Zpět na Řešení

Kategorie

 • Rozvod energie
  Přenos a rozvod

  Spolehlivá technika připojení je speciálně uzpůsobena nárokům elektrické přenosové a rozvodné sítě.

 • Výroba energie
  Výroba energie

  Do budoucna je třeba ve výrobě energie rozšířit kapacity elektrárny a snížit spaliny.

Trh s energiemi je dynamický a neustále se mění - při výrobě elektrické energie, síťovém provozu a údržbě. Společně s tím se mění také požadavky kladené na Vaše zařízení. - Již více než 80 let jsme partnerem energetického hospodářství. Proto Vám společnost Phoenix Contact může nabídnout vyzrálou a rozsáhlou nabídku produktů.

Aktuální téma: Ochrana inteligentních elektrických sítí - pomocí FL MGUARD

Účinná ochrana  

Účinná ochrana decentrálních zařízení pomocí FL MGUARD

Moderní technologie IT čím dál více pronikají do všech oblastí života moderní společnosti. To platí při realizaci inteligentní sítě Smart Grid také pro infrastruktury distribuce elektřiny a energií.

Pro zdroje nepřerušeného napájení musí být zachována vyváženost mezi potřebným zatížením a napájením - nezávisle na denní době a počasí.

Pro sladění dodávaného výkonu komunikují účastníci, jako jsou offshore větrné parky, klasické elektrárny nebo soukromé solární elektrárny prostřednictvím společně využívané sítě.

Digitální propojení přitom nabízí nové technické možnosti. Současně tak také vznikají možnosti pro proniknutí potenciálních útočníků. Ty mohou při zmanipulování IT ohrozit celou infrastrukturu elektrických sítí.

Velké jednotky výroby elektrické energie přitom musí mít zvláštní ochranu, protože v případě neplánovaného výpadku je lze jenom stěží kompenzovat jinými účastníky sítě. Zkušenosti prokázaly, že pokusy o útoky proti digitálním systémům jaderných elektráren představují reálnou hrozbu. Proto byly vypracovány rozsáhlé směrnice pro kybernetickou bezpečnost, jejichž realizace staví před provozovatele nové výzvy.

Rodinou produktů FL MGUARD podporuje společnost Phoenix Contact individuální realizace decentrálních bezpečnostních konceptů IT. Technologie MGUARD znamená, že neautorizované přístupy k síti a změny v počítačových systémech budou spolehlivě a rychle rozeznány.

Vysoká provozní bezpečnost díky úrovni integrity zabezpečení

EX, procesní technika, SIL, funkční bezpečnost, IEC 6150  

Úroveň integrity zabezpečení - zkráceně SIL

Úroveň integrity zabezpečení, zkráceně SIL, definuje požadavky, které popisují pravděpodobnost výpadku přístroje nebo systému. V případě výpadku přístroje nebo systému nastane některý definovaný stav.

Cílem úrovně integrity zabezpečení je dosažení co možná nejvyšší provozní bezpečnosti.

Posuzování podle norem se provádí na principu statistické pravděpodobnosti. Určující jsou základní normy IEC 61508 a IEC 61511.

Přepěťová ochrana

Inovativní produkty pro přepěťovou ochranu  

Inovativní produkty pro přepěťovou ochranu

Pro účinnou přepěťovou ochranu je nutné zohlednit velké množství různých aspektů. Společnost Phoenix Contact vyvíjí na základě intenzivního základního výzkumu inovativní technologie svodičů a získané know-how vkládá do výkonných a aplikačně orientovaných ochranných přístrojů.

Opatření přepěťové ochrany umožňují zabránit škodám a následným nákladům. Pro přepěťovou ochranu hovoří tyto důvody:

 • Účinná ochrana před tranzietním přepětím
 • Vysoká dostupnost přístrojů a zařízení
 • Bez výpadků systému a prostojů
 • Omezení následných škod
 • Úspora nákladů

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít