MyOmega Systems: Univerzální koncepce pouzdra pro bránu IoT

Přehled

Univerzální pouzdro elektroniky v logistice: Až 1500 údajů o stavu naplnění je odesíláno do cloudu přes bránu IoT  

Až 1500 údajů o výšce hladiny je odesíláno do cloudu přes bránu IoT

  • Norimberská technologická společnost MyOmega Systems GmbH přináší internet věcí (IoT) do logistiky a do vinic.
  • Pro aplikace IoT měla být vyvinuta brána založená na univerzální a flexibilní koncepci pouzdra.
  • Jako pouzdro pro bránu s názvem „d3“ bylo vybráno univerzální pouzdro elektroniky UCS od společnosti Phoenix Contact.
  • Vysoká flexibilita brány na funkční straně je založena na adaptabilitě řady pouzder UCS.

Profil zákazníka

Bernd Möller, zakladatel a generální ředitel společnosti MyOmega Systems GmbH  

Bernd Möller, zakladatel a generální ředitel společnosti MyOmega Systems GmbH

Dohled a řízení strojů, výroby a logistiky – to je hlavní úkol „ekosystému IoT“ v kontextu strategie internetu věcí společnosti MyOmega Systems GmbH. „Na základě zkušeností s platformou jsme vyvinuli náš IOT ekosystém MYNXG,“ vysvětluje jednatel společnosti MyOmega pan Bernd Möller.

Použití

Snímání stavu naplnění snímačem kamery „TracoBin“  

Logistika 4.0: Snímání stavu naplnění snímačem kamery „TracoBin“

Aplikace, která demonstruje silné stránky IoT platformy MYNXG, lze nalézt v logistice C dílů – zboží s většinou nízkou hodnotou a vysokými pořizovacími náklady. V případě řízení C dílů jde o optimalizaci procesů nákupu, nejkritičtějším momentem v logistickém řetězci je vždy poznání, že díl je nutno znovu objednat.

Problematická je často manipulace se součástmi uloženými ve standardizovaných euro přepravkách (KLT), které jsou označeny jako C díly. K nápravě této situace napomáhají tzv. kanbanové systémy s metodou řízení výrobního procesu, která je založena na skutečné spotřebě materiálu v místě dodávky a spotřeby. „V naší logistické aplikaci, která je zde ukázána, zaznamenává snímač kamery stav naplnění euro přepravek a odesílá příslušné údaje do brány d3,“ vysvětluje pan Möller. „Tento automatizovaný proces může výrazně snížit stav skladových zásob.“

Řešení

Modulární pouzdro UCS  

Modulární pouzdro UCS zjednodušuje výrobu brány d3

Při výběru pouzdra se společnost MyOmega rozhodla pro systém univerzálního pouzdra UCS od společnosti Phoenix Contact. „Velmi nám vyhovuje řada pouzder UCS, protože návrh našeho hardwaru musí být pro průmyslové prostředí robustní a spolehlivý,“ zdůvodňuje svou volbu pan Möller. „Navíc klademe velký důraz na modulární koncepci částí pouzdra.“

Pouzdro UCS se skládá ze dvou totožných poloskořepin, odnímatelných bočních stěn a barevně odlišených rohových vložek. Ty také zajištují upevnění základní desky. „Díky četným rozhraním můžeme naši bránu snadno přizpůsobit potřebám uživatele,“ uvádí pan Möller. „Zde nám pomáhá systém pouzder UCS v tom směru, že na požadavky je nutno adaptovat pouze odpovídající boční stěny – a to platí pro všechny čtyři boční stěny.“

Rohové vložky dostupné v různých barvách umožňují rychlé přizpůsobení s optimalizací nákladů. Dvě základní barvy poloskořepin a bočních stěn, i jednotlivé díly ze stavebnicového systému, umožňují realizovat zcela odlišné koncepce návrhů. A pomocí různého příslušenství lze bránu d3 v závislosti na požadavcích nainstalovat na nosnou lištu v rozvaděči, na stěnu nebo na stůl.

Vizualizace přenesených dat na platformě MYNXG  

Vizualizace přenesených dat na platformě MYNXG

Inteligentní kamerový modul – systém TracoBin – který je integrovaný do euro přepravky, odesílá svá data přes kapilární ISM pásmo na kmitočtu 868 MHz do brány d3, kde jsou zpracována a analyzována a přenášena do cloudu jako relevantní informace. Pokud budeme předpokládat až 1500 snímačů, které přenášejí obrazovou informaci každých šest hodin, lze si snadno představit, s jakým obrovským objemem dat se zde pracuje. Pokud se sníží na výrazně nižší objem pro další zpracování a odešle přes bránu do cloudu, lze realizovat akce téměř bez prodlevy. Ty lze následně vizualizovat na platformě MYNXG a zobrazit na monitoru.

Závěr

Brána d3, která je založena na řadě systému univerzálních pouzder (UCS), je klíčovou součástí digitalizace průmyslových procesů spolu platformou MYNXG, která se optimálně přizpůsobuje stávající infrastruktuře. Řada pouzder UCS rovněž nabízí slušný základ pro budoucí rozšiřování brány. Möller: „Vysokou flexibilitu naší brány na funkční straně doplňuje adaptabilita řady pouzder UCS.“ IoT platforma od společnosti MyOmega přesvědčila také „Iniciativu středních podniků“ (Initiative Mittelstand). Ocenění za IT inovaci v oblasti průmyslu & logistiky byla v roce 2018 udělena společnosti MyOmega Systems GmbH.

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401
Referrer:

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít