Infrastruktura závodu

Infrastruktura závodu

Efektivní řízení zdrojů

S řešeními pro energeticky efektivní infrastrukturu vytvoříte předpoklad pro hospodárnou výrobu.

Zpět na Aplikace a řešení

Kategorie

  • Řešení řízení osvětlení

    Systém řízení osvětlení od společnosti Phoenix Contact umožňuje flexibilní a jednoduché ovládání světelného zařízení ve výrobě a v kanceláři.

Infrastruktura závodu podporuje výrobní proces stojící v popředí. Se zvýšenými požadavky na energetickou efektivitu se zvyšuje i význam infrastruktury. Proud, voda, plyn a teplota musí být ve správný okamžik k dispozici v dostatečném množství.

Kromě toho je třeba automaticky koordinovat volné zdroje využívané v budovách a ve výrobě mezi jednotlivými oblastmi. Phoenix Contact podporuje tuto koordinaci s praktickými koncepty a produkty.

Vaše výhody

  • Optimální osvětlení a spotřeba energie závislá na stavu díky inteligentnímu ovládání osvětlení
  • Trvalé využití dostupných zdrojů díky odstupňovaným řešením monitoringu
  • Úspora energie díky řešení standby

Odsávání v souladu se stavem

Odsávací zařízení ve výrobní hale  

Energeticky efektivní odsávání zdraví škodlivých plynů

Svařovací plyny jsou zdraví škodlivé a je nutné je odsávat. Kvůli úspoře energie by ale mělo být odsávání v provozu pouze tehdy, pokud se ve výrobě vyskytují i plyny.

Pro tento požadavek nabízí Phoenix Contact kromě malých řídicích jednotek a měničů i dodatečně vybavitelné standby koncepty s extrémně rychlou amortizací. Ty snižují i odsávání tepelné energie.

Řízení energie

Řešení monitoringu měření energie a výkonu  

Škálovatelné řešení měření energie a výkonu

Díky vhodnému řízení energie získáte velké potenciály úspory pro hospodárný a ekologický provoz strojů a zařízení.

Předpokladem je identifikace toků energie. Phoenix Contact nabízí řešení monitoringu pro měření energie a výkonu, která je možné v závislosti na požadavku škálovat a která umožňují integraci do dostupných systémů.

Řízení osvětlení

Komponenty v rozváděči pro řízení světel  

Kompletní řešení pro řízení světel

Světlo se dnes využívá selektivě a efektivně tam, kde je skutečně zapotřebí. Ušetřete energii tím, že svítíte pouze tam, kde lidé potřebují světlo.

Pomocí webové konfigurace a zesíťování řízení světel zjednodušuje Phoenix Contact plánování, uvedení do provozu a provoz osvětlení závodu.

Řešení energetické efektivity

Od dodávky energie přes budovy až po parkovací místa: automobilovou výrobu umožňuje teprve promyšlená infrastruktura závodu. K tomu slouží vyspělé koncepty od společnosti Phoenix Contact.

Pro osvětlení více oblastí je potřeba světla zaznamenána a řízena v závislosti na přirozeném přístupu světla a požadavcích kladených na výrobu. U odsávacích zařízení se standby provoz stará o efektivní využití energie.

Topologie: Řešení energetické efektivity v infrastruktuře závodu

Koncept pro energeticky efektivní infrastrukturu závodu

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít