Semináře

Znalosti odborníků pro vaši bezpečnost

Referát o směrnici o strojích  

Seznámíme vás s právními předpisy a poradíme vám s jejich aplikací

Již při nákupu, před uvedením do provozu, během provozu i při modernizaci zařízení platí pro provozovatele strojů velmi různé právní předpisy.

Pro zajištění bezpečnosti strojů je nutné dodržovat zadání týkající se provozní a strojní bezpečnosti.

Bezpečnost strojů pro bezpečnostní personál

V rámci posouzení ohrožení je nutné zhodnotit bezpečnost stroje. Podstatným aspektem je přitom funkční bezpečnost. Tento seminář vám zprostředkuje na základě v Německu platných předpisů rozsáhlý přehled o základních požadavcích kladených na bezpečný provoz strojů. Obsahy jsou doplňujícím aspektem při kvalifikaci bezpečnostního personálu.

Za pomoci obecných příkladů jsou názorně zobrazeny normativní a technické souvislosti. Kromě toho získáte odpovědi na otázky důležité pro provozovatele týkající se bezpečného provozu strojů.

Popis Jazyk
Bezpečnost strojů pro bezpečnostní personál [PDF, 0,11 MB]
Denní seminář
anglicky

Bezpečnost strojů a právní jistota

Právník vyškolený v daném právu vám představí na základě právních předpisů platných v Německu ve třech paragrafech požadavky závazné pro výrobce a provozovatele:

  • Ručení
  • Nákup
  • Postup v případě škody

Po každém paragrafu vysvětlí inženýr specializovaný na bezpečnostní otázky realizaci požadavků. Poté jsou vám známy požadavky platných právních předpisů a máte informace pro praktickou realizaci.

Popis Jazyk Stav
Bezpečnost strojů a právní jistota [PDF, 0,12 MB]
Denní seminář
anglicky 12.10.2015

Bezpečný provoz strojů

Tento seminář vám zprostředkuje na základě nařízení o provozní bezpečnosti platném v Německu rozsáhlý přehled o základních požadavcích kladených na bezpečný provoz strojů. Kromě toho budou tématem i opatření týkající se změny strojů a spojování strojů. Za určitých předpokladů se stanete jako provozovatel stroje výrobcem a musíte splnit předpoklady, které musí dodržet výrobce. Zde jsou znázorněna kritéria platná v Německu pro zhodnocení příslušného obsahu. Získáte informace, jak se můžete případně vyhnout roli výrobce a povinnostem spojeným s touto rolí.

Popis Jazyk Stav
Bezpečný provoz strojů [PDF, 0,11 MB]
Denní seminář
anglicky 12.10.2015

Základy bezpečnosti strojů

Tento seminář poskytuje rozsáhlý přehled o základních požadavcích kladených na bezpečnost strojů pro výrobce a pro provoz strojů v Německu. Víte, proč je bezpečnostní technika absolutně nutná a proč představuje podstatný přínos k úrazové prevenci. Znáte metody a procesy pro dosažení bezpečnosti strojů. Máte přehled o bezpečnostních normách, relevantních německých zákonech, evropských směrnicích a nařízeních pro výrobce a provozovatele strojů.

Popis Jazyk Stav
Základy bezpečnosti strojů [PDF, 0,11 MB]
Denní seminář
anglicky 12.10.2015

Vyžádat seminář o bezpečnosti

Vyžádejte si svůj individuální seminář o bezpečnosti. Další podrobnosti vám rádi sdělíme.

Alternativně se můžete zúčastnit jednoho z našich seminářů s předem určeným termínem a místem konání.

Safety-Hotline

+49 5281/946 2777

Dringenauer Straße 30
31812 Bad Pyrmont, Germany

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít