Na všechny tiskové zprávy

Společnost Phoenix Contact Innovation Ventures investuje do mobilní robotiky

24.06.2019

Logo společnosti Accerion  

Logo společnosti Accerion

Společnost Phoenix Contact Innovation Ventures GmbH získala v květnu spolu s místním investičním fondem LIOF podíly v nizozemské společnosti Unconstrained Robotics B.V, která je známá také pod názvem Accerion.

Startupový podnik se sídlem ve Venlu je technologická společnost, která vyvíjí a prodává neinfrastrukturní systémy pro mobilní roboty a autonomní vozidla. Společnost od svého založení v roce 2015 Willem-Jan Lamersem a Vincentem Burgem neustále vyvíjí a modernizuje své polohovací systémy. Pro výpočet polohy robota využívají podlahy. Spolehlivou navigaci v místnostech umožňuje optické měření a proprietární algoritmy. V současné době jsou na trhu dvě řady produktů.

Financování by mělo společnosti poskytnout prostor pro růst a umožnit technologický rozvoj portfolia produktů. „Autonomní dopravní vozidla a mobilní roboty jsou nezbytným základem automatizace výroby a logistiky. Omezení ruční manipulace nelze s existující technologií zcela vyřešit. Technologie, kterou společnost Accerion vyvinula, otevírá zcela nové oblasti použití, protože funguje zcela nezávisle na infrastruktuře,“ vysvětluje Marcus Böker, který je jednatelem společnosti Phoenix Contact Innovation Ventures GmbH. „Zde vidíme velký potenciál pro automatizaci intralogistiky.“


PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít