Na všechny tiskové zprávy

Nabíjecí zásuvka systému CCS společnosti Phoenix Contact se používá u italských závodních motocyklů.

25.07.2019

Nabíjecí zásuvka a nabíjecí kabel od společnosti Phoenix Contact při nabíjení elektromotorky  

Nabíjení závodních elektrických motocyklů pomocí technologie nabíjení společnosti Phoenix Contact

Energica Motor Company S.p.A. je první italský výrobce elektrických motocyklů supersport. Vysoce výkonné motocykly Ego Corsa jsou již vybaveny nabíjecími zásuvkami CCS společnosti Phoenix Contact E-Mobility.

Poprvé se elektrické motocykly představí na startu světového poháru FIM Enel MotoE World Cup 7. července 2019 na Sachsenringu. Energica je jediným výrobcem, který je na světovém poháru zastoupen.

V březnu 2019 byly při požáru zničeny všechny motocykly výrobce Energica a z tohoto důvodu se musel začátek této závodní série MotoE přesunout na červenec. Všechny nabíjecí zásuvky elektromobilu, které jsou u těchto nově vyráběných strojů použity, byly sponzorovány společností Phoenix Contact E-Mobility.

Nabíjecí zásuvky CCS umožňují jak konvenční nabíjení střídavým proudem, tak také rychlé DC nabíjení. Nabíjecí rozhraní CCS přitom zajišťuje vysokou bezpečnost při nabíjení. Proces bezpečného nabíjení zahrnuje také monitorování teploty výkonových kontaktů. Je zaznamenáváno možné přehřátí při vysoké venkovní teplotě nebo přetížení prostřednictvím odporových snímačů PT1000. Dalším bezpečnostním prvkem je elektromechanický blokovací čep, který během nabíjení zablokuje nabíjecí konektor v nabíjecí zásuvce elektromobilu a zabrání tak jeho odpojení pod zatížením.


PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít