Na všechny tiskové zprávy

Modulární proxy pro přímé připojení k síti Profinet

17.05.2019

Modulární proxy Axioline P  

Modulární proxy pro připojení segmentů PROFIBUS PA k sítím PROFINET

Modulární proxy Axioline P od společnosti Phoenix Contact propojuje segmenty Profibus PA přímo se sítí Profinet.

Stanice modulární konstrukce komunikuje s řídicí jednotkou Profinet přes vazební člen sběrnice, např. distribuovaný řídicí systém (DCS). Volitelně lze kompaktně připojit až osm segmentů Profibus PA k jednotlivým odbočkám proxy. Pro zajištění odolnosti jednotlivých segmentů proti rušení je k dispozici příslušná technologie připojení stínění.

Technologie FDT/DTM zjednodušuje uvedení do provozu a správu přístrojů proxy stanice, která je plně integrována do nadřazených řídicích systémů, i připojených přístrojů Profibus PA. Vazební člen sběrnice AXL P BK PN AF podporuje specifikaci pro realizaci systémové redundance S2 pouze s jedním vazebním členem sběrnice. Pro splnění systémových redundancí R1 a R2 systému Profinet jsou zapotřebí dva vazební členy sběrnice. Způsobilost hot-swap, která je integrovaná ve vazebním členu sběrnice, zajišťuje vysokou dostupnost systému.

Segment Profibus PA je napájen jedním napájecím modulem polní sběrnice. Pro zajištění vysoké odolnosti vůči výpadkům a bezpečnost procesů jsou instalovány dva napájecí moduly do jedné patice, což zajistí redundantní napájení segmentu Profibus PA. Lokální ukazatel LED na modulu napájení informuje o stavu modulu a redundance.

Snímače Profibus PA lze připojit přímo nebo přes přístrojový vazební člen k modulární proxy Axioline P. Technologie polní sběrnice, jako HART nebo Modbus/RTU, tak lze integrovat do sítí Profinet přes brány Profibus PA, které jsou připojené k modulární proxy Axioline P. Tímto způsobem lze snadno a hospodárně modernizovat stávající koncepce zařízení.


PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít