Na všechny tiskové zprávy

Monitorovací systém v reálném čase pro síťový provoz

22.02.2019

Phoenix Contact jako poskytovatel řešení pro trh energetiky vyvinul ve spolupráci s JEANEM MÜLLEREM škálovatelný monitorovací systém pro síťový provoz, který v reálném čase poskytuje naměřené hodnoty provozu pro optimalizaci sítí nebo pro řízení síťového provozu.

Vzhledem k tomu, že dodávky energie budou v budoucnu stále častěji probíhat volatilními obnovitelnými produkčními systémy, zejména na nižších úrovních napětí distribuční sítě, jsou potřebná inteligentní řešení, která zajistí vysokou dostupnost zásobování energií. Velkou roli zde hraje také nárůst elektromobility.

Systém je koncipován tak, aby jej pracovník síťového provozu mohl snadno aplikovat (konfigurace a montáž) v místních distribučních stanicích, v kabelových rozvodnách nebo zákaznických systémech. V případě potřeby lze aplikaci rozšířit o centrální systém správy aktiv pro výpočet aktuálního zátěžového toku na základě naměřených hodnot. Kromě přenosu měřených dat z až 14 pojistkových spínacích lišt pomocí protokolů IEC jako je IEC 60870-5-104 do centrálního řídicího systému mohou komunikovat také přímo s ekosystémy IoT pomocí interoperabilních datových modelů.


PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít