Na všechny tiskové zprávy

Phoenix Contact a VENIOS vyvíjí řešení platformy IoT

22.02.2019

S odstoupením konvenčních producentů budou distribuční sítě v budoucnu čelit novým výzvám:

Obnovitelné energie způsobují rostoucí volatilitu a požadavky spotřebitelů na spolehlivost dodávek rostou. Následkem je za současných podmínek složitější správa aktiv s optimalizovanými náklady. Phoenix Contact a Venios z těchto důvodů pro trh připravují řešení platformy IoT, které slouží pro transparentnost a správu na úrovni středního a nízkého napětí a umožňuje ekonomicky optimální správu distribučních sítí.

Frankfurtská společnost Venios GmbH od roku 2012 vyvíjí softwarová řešení pro místně a časově rozlišenou analýzu elektrických systémů v energetice. Venios Energy Platform je přitom koncipována pro masivní paralelní zpracování různých datových zdrojů a modelů (big data). Spolu se stávajícími nebo odvozenými informacemi o topologii a výbavě místní sítě lze modelovat a vypočítat toky zátěže a také je graficky zpracovat a poskytnout pomocí integrovaného Geo informačního systému (GIS). Množství prognostických scénářů navíc umožňuje pohled do budoucnosti.

Řešení od Phoenix Contact kromě matematických modelů poskytují live data ze stanic místní sítě, zařízení EEG nebo zátěžových stanic MS. Tak vytváří bázi pro optimalizované řízení prognóz i automatizovanou správu distribuční sítě.  Platforma PLCnext od Phoenix Contact zde do budoucna slouží jako základna pro interoperabilní výměnu dat mezi různými subsytémy v nižší úrovni distribuční sítě. "To mimo jiné znamená, že s tímto konceptem lze flexibilně a volitelně spolu kombinovat funkce podle IEC 61131-3, rutiny C/C++, C# nebo Matlab Simulink" tolik Stephan Volgmann, vedoucí Vertical Market Management Energy ve společnosti Phoenix Contact. 


PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít