Na všechny tiskové zprávy

Server podporuje řídicí jednotky redundance

09.03.2017

Softwarový balíček Server PC Worx UA  

Server PC Worx UA podporuje nyní i řídicí jednotky redundance.

Se serverem PC Worx UA od společnosti Phoenix Contact existuje možnost přístupu pomocí komunikačního protokolu OPC UA (Unified Architecture) ke všem proměnným řídicích jednotek programovatelných pomocí PC Worx.

S verzí 1.10 serveru jsou nyní podporovány i řídicí jednotky redundance (RFC 460R). Při přepnutí redundance přistupuje server automaticky k nové procesní řídicí jednotce, aniž by došlo ke ztrátě proměnných. Server je konstruován pro velká množství: může předat data až 200 řídicích jednotek vizualizačnímu systému nebo řídicímu systému výroby. Zobrazení proměnných probíhá prostřednictvím profilu PLCopen. Ke komunikaci server OPC UA využívá binární protokol, čímž dosahuje vysoké rychlosti při přenosu dat. Bezpečnostní certifikovaný koncept chrání před neoprávněným přístupem, manipulací a ovládacími chybami. Kromě ověření pomocí certifikátů nabízí server volitelně i možnost kódování komunikace. Velký důraz byl kladen na srozumitelnou bezpečnostní konfiguraci a detailní diagnostiku. Pomocí dodávaného konfigurátora může uživatel jednoduše navrhnout bezpečnostní nastavení a diagnostikovat aktuální komunikační spojení s klienty a řídicími jednotkami i na dálku.


PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít