Na všechny tiskové zprávy

Společnost Phoenix Contact posiluje svou pozici v oblasti spojovacích technologií

17.10.2018

Phoenix Contact

(10/2018) Společnost Phoenix Contact 1. ledna 2019 převezme dvě společnosti skupiny SKS: SKS Kontakttechnik GmbH a Pulsotronic GmbH & Co KG. Obě společnosti mají sídlo v Niederdorfu na německé straně Krušných hor. SKS Kontakttechnik je dodavatelem elektromechanických součástek a systémů. Pulsotronic vyvíjí a vyrábí inovativní řešení snímačů.

Společnosti do skupiny Phoenix Contact přivedou více než 400 zaměstnanců. Převzetí těchto firem se tak stává nejvýznamnější akvizicí v historii společnosti Phoenix Contact.

Zakladatel a bývalý vlastník firmy SKS Martin Schweitzer se společností Phoenix Contact spolupracuje řadu let. Zůstane ve vedení společnosti Pulsotronic Anlagentechnik GmbH.

Akvizice SKS znamená, že Phoenix Contact upevní svou pozici na trhu v oblasti řešení spojovací technologie. Využití know-how firmy Pulsotronic v oblasti technologie snímačů je navíc cenným přínosem v kontextu zvyšující se digitalizace řešení pro zákazníky a náš obor.

„Jsme nesmírně potěšeni, že naše dlouhodobá spolupráce bude takto pokračovat,“ říká zakladatel firmy Martin Schweitzer. „Phoenix Contact díky celosvětové působnosti zajišťuje ideální rámec pro další úspěchy skupiny SKS.“ Frank Stührenberg jako generální ředitel skupiny Phoenix Contact dodává: „Rozvoj technologických partnerství ve prospěch našich zákazníků je součástí filozofie společnosti Phoenix Contact. V tomto ohledu se převzetí firmy SKS Kontakttechnik jevilo jako samozřejmé, protože obohacuje naše klíčové odvětví. Pulsotronic bude vzhledem k našemu specifickému zaměření cenným přínosem.“

Ihned po zahájení převzetí se konalo zasedání poradního orgánu a akcionářů skupiny Phoenix Contact. Transakce podléhá schválení kartelového úřadu.


PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít