Podnikatelská odpovědnost

Aktivně utvářet budoucnost

Aktivně utvářet budoucnost

Zasazujeme se o společná, trvale udržitelná řešení.

Zpět na Společnost

Kategorie

Přebíráme společenskou odpovědnost a přispíváme tím k trvale udržitelnému vývoji. Angažovanost v ekonomii, ekologii a sociální oblasti jsou v souladu s našimi hodnotami a naší kulturou.

Ekonomie

Náš cíl: snižování spotřeby energie

Náš cíl: snižování spotřeby energie

Výzkum a vývoj jsou pro nás velmi důležité. Četné patenty podtrhují naši touhu po inovaci.

Tak vzniklo během 90 let mnoho produktů a řešení. Pomáhají uživateli efektivně využít energii, ušetřit prostor, čas a náklady a využít nové metody a materiály. Velmi brzy jsme zahájili cestu k regenerativním energiím a budoucím technologiím a realizovali je v konkrétních produktech a řešeních.

Ekologie

Náš cíl: výroba šetrná vůči životnímu prostředí

Náš cíl: výroba šetrná vůči životnímu prostředí

Šetrné a promyšlené zacházení se zdroji děláme s přesvědčením.

Dešťovou vodu využíváme tam, kde je zapotřebí pouze užitková voda a geotermální energii a odpadové teplo používáme k vytápění budov. S fotovoltaickými elektrárnami na továrních halách získáváme solární energii. Naše šetrné zacházení se stlačeným vzduchem v konstrukci strojů, bezolovnatá výroba i recyklace materiálů šetří životní prostředí.

Sociální oblast

Odpovědnost za rodinu a společnost

Odpovědnost za rodinu a společnost

Přebíráme sociální odpovědnost tím, že umožňujeme solidní růst podniku financovaný z vlastních prostředků a tak vytváříme jistá pracovní místa.

V projektech, jako např. v projektu Aubikom, se snažíme zprostředkovat znevýhodněným mladým lidem a migrantům nezbytné kompetence pro vzdělání. Včas podprujeme mladé lidi ve vzdělání. Našim pracovníkům umožňujeme celoživotní vzdělávání díky rozsáhlému programu dalšího vzdělávání a nabízíme pracovní modely přívětivé k rodinnému životu.

Navíc se angažujeme pro společnost i mimo podnik. Podporujeme charitativní iniciativy a svými sponzorskými dary pomáháme umění, kultuře a sportu.

Osobní závazek z přesvědčení

Osobní závazek společenské odpovědnosti

Osobní závazek společenské odpovědnosti

Připojili jsme se dobrovolně k velkým iniciativám. Podporují odpovědný přístup ke člověku a k životnímu prostředí.

United Nations Global Compact

Od roku 2005 se podílíme na projektu Global Compact OSN pro sociální a ekologické zvládání globalizace.

ZVEI – Code of Conduct

Ústřední svaz elektrotechnického a elektronického průmyslu (Zentralverband Elektrotechnik- und Elektronikindustrie e.V., ZVEI) doporučil dodržovat oborový kodex chování pro společenskou odpovědnost a dobré pracovní podmínky, jako jsou sociální a ekologická kompatibilita. Jsme také účastníky.

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít