Provozní bezpečnost díky průchodným konceptům redundance pro mosty

Přehled

Pohyblivý most  

Spolehlivý provoz pohyblivých mostů

  • Provozovatelé, plánovači a firmy instalující pohyblivé mosty stojí před výzvou, jak řídit aplikaci v závislosti na situaci a se zabezpečením proti výpadku.
  • Společnost Phoenix Contact nabízí technologii ovládacího řízení, síťovou infrastrukturu a připojení úrovně pole od jednoho dodavatele.
  • V závislosti na velikosti zařízení a komplexnosti je možné redundantní systémy realizovat buď aplikativně s malou řídicí jednotkou nebo s vysoce výkonnou řídicí jednotkou.

Použití

Redundantní řídicí jednotky  

Redundantní automatizační technika pro maximální dostupnost

Při křižování vodních cest se používají v mnoha případech pohyblivé mosty. Jako část silniční sítě musí fungovat bezproblémově. V pozadí by proto měla vysoce dostupná automatizační technika zajistit spolehlivé otevírání a zavírání mostů. To znamená, že síťová technika, technologie ovládacího řízení a v případě potřeby úroveň V/V musí být vytvořeny redundantně.

Na mosty je sice nutné se dívat jako na vlastní řešení automatizace, typicky se ale připojují do nadřazené sítě, popř. řídicího systému. Nutně se předpokládá komunikace založená na Ethernetu do řídicí techniky, ale je použitelná i pro komunikaci v mostu. Pro v mnoha případech nutné použití rádiové technologie se hodí WLAN i Bluetooth jako náhrada vedení v průmyslovém Ethernetu.

Řešení

Rozváděč s redundantním automatizačním systémem  

Redundantní automatizační systém s integrovanou bezpečnostní funkcí

Phoenix Contact nabízí produkty a systémy pro redundantní zařízení různých velikostí při maximální dostupnosti. Síťová technika, která nabízí různé možnosti pro rychlou rekonfiguraci v případě chyby, je základem řešení automatizace mostů. Přitom může být síťová technika bez problému připojena do místního nebo nadřazeného automatizačního systému.

Centrální funkcí komunikace mostu je technologie ovládacího řízení. Redundantní technologie ovládacího řízení je přizpůsobena požadavkům aplikace a lze ji provést odstupňovaně. Phoenix Contact nabízí jedinečnou různorodost aplikace pro všechny systémové veličiny, která je založena dle volby na řídicím hardwaru nebo aplikativním řešení. To umožňuje dimenzování a přizpůsobení řídicí funkce v závislosti na stupni významu dopravní cesty.

V menších aplikacích je možné realizovat vysoce dostupný systém díky aplikativní systémové redundance již s modulární malou řídicí jednotkou Axiocontrol. V tomto případě se řídicí jednotka rozšíří pomocí funkčního bloku o funkci redundance. Spolu s rovněž škálovatelnou síťovou infrastrukturou tak tvoří nosnou konstrukci pro vysoce dostupná zařízení a aplikace.

Pro větší zařízení nabízí společnost Phoenix Contact vhodné řešení s vysoce výkonnými řídicími jednotkami RFC. Umožňují například extrémně rychlou rekonfiguraci kompletní sítě. Pomocí link kabelu mezi řídicími jednotkami je dokonce možné překlenout vzdálenosti až 80 kilometrů.

Redundantní řešení s malou řídicí jednotkou  

Pro cenově senzitivní aplikace se nabízí řešení s malými řídicími jednotkami a aplikativní systémovou redundancí

Vaše výhody

  • Aplikativní systémová redundance bez dodatečných nákladů díky použití volně dostupných funkčních bloků
  • Vysoce dostupné aplikace a rekonfigurační doby díky škálovatelným systémům
  • Integrace do dostupných řídicích systémů se standardizovanými protokoly Ethernet
  • Perfektně navzájem přizpůsobené řešení díky produktům a systémům od jednoho dodavatele

Produkty

PopisTypObj. č.
Malá řídicí jednotka AxiocontrolAXC 10502700988
Výkonová řídicí jednotka InlineILC 370 PN2876915
Redundantní kompaktní řídicí jednotkaRFC 460R PN2700784
Industrial Ethernet SwitchFL SWITCH SMN 8TX-PN2989501
Funkční blokRedundancy_ASR V1.00 
PopisTypObj. č.
Malá řídicí jednotka AxiocontrolAXC 1050
Výkonová řídicí jednotka InlineILC 370 PN
Redundantní kompaktní řídicí jednotkaRFC 460R PN
Industrial Ethernet SwitchFL SWITCH SMN 8TX-PN
Funkční blokRedundancy_ASR V1.00 

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401
Referrer:

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít