Procesní technika a technologie procesů

Procesní technika a technologie procesů

Bezpečné v procesní technice

Podporujeme vás individuálními službami pro bezpečný provoz v zařízeních pro technologii procesů.

Naši oboroví experti vám pomohou bez ohledu na produkt při plánování a provedení bezpečnostního životního cyklu podle EN 61511 a u bezpečnostních zařízení PLT. Kromě toho může integrace strojů do procesního zařízení vyžadovat aplikaci směrnice o strojích. Rádi vám svými službami pomůžeme v souladu s EN ISO 13849.

Poradenství

Poradenství u zákazníka

Poradíme vám na místě ke všem aspektům zabezpečeného životního cyklu

Poradíme vám při plánování a realizaci vašeho zařízení:

  • vytvoření zabezpečeného životního cyklu
  • vytvoření bezpečnostních zařízení PLT
  • Rozhraní: tiskové přístroje, stroje
  • ATEX, elektromagnetická kompatibilita, směrnice o nízkém napětí
  • vytvoření zkušebních testů

Inženýring

Bezpečnostní inženýring u zákazníka

Realizujeme za vás požadavky směrnice o strojích

Jako doložení bezpečnostní integrity stanovujeme na základě vašich technických podkladů SIL bezpečnostních funkcí.

Ty musí být proti náhodným chybám dostatečně odolné. U požadavků podle směrnice o strojích realizujeme úplný proces zabezpečeného životního cyklu.

Semináře

Bezpečnostní školení u zákazníka

Zodpovíme vaše dotazy týkající se bezpečnosti

Základy funkční bezpečnosti v procesní technice
Získáte přehled o požadavcích na procesně technická bezpečnostní zařízení a seznámíte se s postupy identifikace a analýzy rizik. Získáte i nezbytné základní znalosti o Safety Integrity Level, zkráceně SIL.

Aplikace EN 61511

Tento seminář vychází z normy IEC 61511-1:2016 a dalších relevantních norem a dozvíte se základy pro dosažení funkční bezpečnosti. Na obecném příkladu je názorně představen kompletní proces – od analýzy rizika přes vytvoření bezpečnostních zařízení PLT až po ověření, provoz a modifikaci. Odpovíme na otázky pro výběr komponentů osvědčených v provozu a vytvoření bezpečného softwaru.

Popis
Aplikace EN 61511 [PDF, 0,11 MB]
Denní seminář

Integrace strojů do technologicky procesních zařízení

Často jsou rozpory mezi požadavky kladenými na procesní průmysl a bezpečnost strojů: V zařízeních pro technologii procesů se používají například i obalové mechanismy nebo stroje pro přepravu obalových nádob.

Oblast použití směrnice o strojích
Spojení těchto strojů může vést ke komplexnosti strojů. Modifikace strojů a zařízení podléhá definici podstatné změny. V těchto případech se provozovatel stává výrobcem a je odpovědný za hodnocení shody. Podporujeme vás při dodržování specifických požadavků kladených na bezpečnost strojů a při zajištění rozporných požadavků z bezpečnostních oblastí na základě kritérií platných v Německu a Rakousku.

Safety-Hotline

+49 5281/946 2777

Dringenauer Straße 30
31812 Bad Pyrmont, Germany

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít