Na všechny tiskové zprávy

Bezpečnost v cloudu

28.11.2017

Bezpečnostní řešení založené na cloudu  

Bezpečnostní řešení založené na cloudu

Na veletrhu SPS IPC Drives 2017 prezentuje společnost Phoenix Contact poprvé cloudovou aplikaci pro záznam a analýzu bezpečnostních dat.

S řešením PROFICLOUD získávají firmy důležité informace o optimalizaci procesů ve výrobě. Bezpečnost strojů je a zůstává pro provozovatele strojů a konstruktéry zařízení kritickým tématem. Především zajišťuje bezpečnost uživatelům strojů, může však také způsobit neplánovaná přerušení provozu. Častým důvodem výpadků je nevyhovující konstrukce. Možnost přístupu k datům bezpečnostních systémů pomocí Internetu věcí (IoT) v reálném čase a jejich přeměny na smysluplné informace skrývá velký potenciál. S řešením založeným na cloudu od společnosti Phoenix Contact se průběžně přenášejí informace o stavu standardních a bezpečnostních funkcí prostřednictvím řešení řídicí jednotky PROFINET do PROFICLOUDu. Tam se informace vyhodnocují. Díky komplexnímu sledování zdrojů a strojů získávají provozovatelé a konstruktéři zcela nové možnosti pro zvýšení provozního výkonu. Zjišťují se tak např. souvislosti mezi bezpečnostními a procesními parametry. Procesy provozu a údržby se sledují nad rámec linek v denním provozu. S přístupem k těmto informacím je možné pak vytvořit opatření a rozpoznat vzory obsluhy. Dochází k optimalizaci konstrukce stroje a pracovní procesy se vytvářejí efektivněji.


PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít