Výroba rozváděčů v nápojovém průmyslu: hospodárná i při výrobě šarže 1

Přehled

Krones vsází na koncept ClipX

Krones vsází na koncept ClipX

  • Jako celosvětově působící výrobce plnicích a obalových zařízení optimalizuje firma Krones AG neustále nejen svá řešení, ale i výrobní procesy.
  • Koncept společnosti Phoenix Contact přispívá k tomu, že neustále se zvyšující počet rozváděčů se vyrábí rychle, bezchybně a hospodárně.

Použití

Vývoj zařízení podle aspektů Industrie 4.0  

Krones vyvíjí inovativní zařízení

Koncern Krones plánuje, vyvíjí a vyrábí stroje a kompletní zařízení pro oblasti procesní, plnicí a obalové techniky. Doposud byly zcela osazené svorkovnice nezbytné pro výrobní linku manuálně sestavovány v několika pracovních krocích.

Po zkrácení příslušné nosné lišty bylo nutné nasadit nezbytné řadové svornice. Poté osadili a namontovali pracovníci popisovací materiál, zástrčky, můstky a další příslušenství.

Řešení

eCl@ss a AutomationML  

Průchodné standardy eCl@ss a AutomationML

U zařízení koncipovaného společností Phoenix Contact se jedná o kombinaci technologií Clipx-Cutter a Clipx-Loader vyvinutých ve vlastní konstrukci strojů.

Nosné lišty uložené v zásobníku se zde individuálně a v souladu se spotřebou optimálně oddělují v požadované délce. V přídavném zařízení je možné zbývající kusy do zařízení podat manuálně. V dalším kroku se nosné lišty osazují plně automaticky na základě vyvinuté techniky zásobníku s variancí až 50 různých typů svornic. Díky patentovanému řešení logistiky produktů může pracovník plnit zásobníky nebo v případě potřeby je kompletně vyměnit během hlavní doby. Asistence vybavení soustředěná na obslužný personál umožňuje integraci dalších typů svornic podle pokynů, aniž by bylo nutné zařízení obsluhovat na základě programování nebo s vysokými náklady.

Automatické objednávky z oblasti inženýringu a objednávky výrobce provádí zařízení pomocí řídicího systému Clipx-Control bez mezikroků, přičemž pracovníci jsou neustále informováni o stavu zařízení. Zařízení navíc kontroluje, zda lze příslušnou objednávku vyrobit nebo došlo k chybě inženýringu a objednávka je vrácena k opravě.

V této souvislosti má podstatný význam průchodnost dat od používaného softwaru E-CAD až k řídicí jednotce výroby. Tím byl do řešení integrován centrální aspekt projektu budoucnosti Industrie 4.0: výroba produktů ve velikosti šarže 1 za jednicové náklady sériové výroby.

Shrnutí

Společnosti Krones a Phoenix Contact se zabývají již koncepty pro další dílčí procesy v oblasti výroby rozváděčů, z nichž mohou profitovat i jiní výrobci rozváděcích zařízení.

Například se jedná o sjednocení produktových dat na základě klasifikačních standardů eCl@ss. Pokud se identické produktové popisy dále používají v jednotném popisovacím jazyce, např. AutomationML, je možné poskytnout k dispozici i v heterogenním systémovém prostředí s různými zařízeními a nástroji nezbytné informace vždy ve správný čas a na správném místě.

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít