Inteligentní automatizace čerpadel s připojením dálkového ovládání

Přehled

Čerpací stanice odpadních vod  

Čerpací stanice odpadních vod

 • Projektanti, zřizovatelé a provozovatelé technických čerpacích stanic odpadních vod se potýkají s problémem modernizace starých stavebních objektů a připojení k řídicím systémům za účelem dohledu.
 • Společnost Phoenix Contact nabízí řešení rozváděče připravené k instalaci, které přebírá všechny ovládací a regulační úlohy pro decentrální čerpací stanice.
 • Efektivní automatizaci čerpacích stanic, např. pro vyprázdnění nádrží, realizujete tím, že na místě jednoduše nastavíte a parametrizujete řízení čerpadel.

Použití

Čerpací stanice odpadních vod tvoří důležitou součást spolehlivé likvidace odpadních vod. Stavební objekty jsou zapotřebí všude tam, kde voda nemůže kvůli výškovým rozdílům samočinně odtékat. Při plánování je trvanlivost a provozní bezpečnost stejně tak důležitá, jako energeticky úsporný provoz venkovního objektu. Projektanti, zřizovatelé a provozovatelé technického zařízení pro odpadní vody se potýkají s problémem maximálně energeticky efektivního provozu jednotlivých čerpadel v čerpacích stanicích odpadních vod. Navíc musí být stálou kontrolou minimalizovány prostoje decentrálních stavebních objektů.

Tyto úlohy vyžadují automatizaci čerpacích stanic odpadních vod. Přitom je třeba zohlednit vnější vlivy, jako silný déšť, zvyšující se infrastruktura a různé zvláštní funkce stavebních objektů. Tyto rozdílné požadavky vedou ke komplexnímu řízení technických zařízení odpadních vod. Stoupající tlak na náklady při vysoké flexibilitě zde vyžaduje nové koncepce řízení a řešení pro automatizaci decentrálních stavebních objektů v likvidaci odpadních vod.

Řešení

Společnost Phoenix Contact nabízí řešení rozváděče připravené k instalaci, které přebírá všechny ovládací a regulační úlohy pro decentrální čerpací stanice. Prostřednictvím mobilní rádiové sítě může systém komunikovat s řídicí centrálou.

Řízení čerpadel lze jednoduše integrovat do nadřazeného řídicího systému prostřednictvím komunikačního protokolu OPC, a tím jej rychle kontrolovat. Všechny důležité hodnoty měření, poruchy a provozní informace jsou hlášeny venkovní stanicí.

Automatizace čerpadel může být jednoduše instalována a díky vizualizaci mohou být rychle nastaveny všechny parametry. Připojením jednoduchých digitálních signálů minimalizujete náklady na instalaci venkovních stavebních objektů. Prostoje a poruchy můžete zredukovat standardizovaným produktem. Vedle napájení skříně musí provozovatelé pouze připojit senzory pro výšku hladiny, průtok a měření proudu i různé vstupní signály běžných tlačítek, spínačů nebo ostatních hlášení.

Topologie čerpacích stanic odpadních vod  

Řešení pro čerpací stanice odpadních vod: Od managementu motoru až k bezpečné datové komunikaci

EMVPumpControl – flexibilní ovládání čerpadel pro hospodářství odpadních vod

Rozváděč ovládání čerpadel  

Spolehlivé ovládání čerpadel pro likvidaci odpadních vod

Ovládání čerpadla PumpControl od společnosti Phoenix Contact je možné rychle uvést do provozu pomocí jednoduché parametrizace prostřednictvím integrované vizualizace.

 • Standardizovaná rozhraní pro připojení aplikačně specifické měřicí a řídicí techniky a techniky řízení pohonů.
 • Rychlá parametrizace a jednoduchá diagnostika pomocí integrovaného dotykového panelu.
 • Oborově specifické funkce pro optimální provoz a dohled jednotlivých a dvojitých čerpacích stanic.
 • Integrované rozhraní dálkového ovládání pro efektivní integraci do nadřazeného řídicího systému a pro odeslání sms.

Vaše výhody

 • Zvýšení efektivity provozem čerpadel zaměřených na spotřebu
 • Flexibilní montáž a rychlá parametrizace ovládání čerpadel webovým prohlížečem
 • Nízké náklady na plánování díky rozváděči připravenému k instalaci
 • Dálková diagnostika venkovních stavebních objektů přes protokol dálkového ovládání zabezpečený proti výpadku

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401
Referrer:

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít