Zpět na přehled

Signální relé pro zobrazení stavů nebezpečí a provozních stavů

Pro signalizaci stavů nebezpečí a provozních stavů ve velínech, na ovládacích panelech a v nesvítících schématech zapojení se používají signální relé. Signální relé od společnosti Phoenix Contact nabízejí pohodlnou zobrazovací plochu a zajišťují spolehlivý provoz díky robustnímu designu. Jsou proto také vhodné pro použití v náročných okolních podmínkách.

Vaše výhody

  • Časově úsporné uvedení do provozu díky předem nakonfigurovaným hlášením
  • Spolehlivý a dlouhý provoz díky robustní mechanické konstrukci
  • Individuální a prefabrikované zapojení kontaktů pro flexibilní možnosti použití

Poloautomatické signální relé

Signální relé mauell MR 11  

Varianta montáže signálního relé mauell MR 11

Signální relé mauell MR 11 je poloautomatické relé. Pro optickou indikaci není kromě budicího napětí cívky vyžadováno žádné další pomocné napětí. To je důležité zejména při použití jako dohledu napětí.

V normální poloze je ploška značky černá. Po reakci relé zůstane viditelné bílé textové pole. Současně kontakty přejdou do pracovní polohy. Potvrzení hlášení je provedeno stisknutím resetovacího tlačítka na čelní straně přístroje. Textové pole přitom zůstane viditelné a zobrazí se další červeno-bílá šrafovaná značka. Zároveň kontakty přejdou do normální polohy.

Po odstranění poruchy se značka automaticky vrátí do provozní polohy. Kromě popsané funkce kontaktu lze přímo spínat další kontakty. Tyto kontakty fungují nezávisle na potvrzení. Nastavení obvodu pracovního nebo klidového proudu se provádí ve výrobním závodě. Následná změna je možná.

Plně automatické signální relé

Signální relé mauell MR 21  

Varianta montáže signálního relé mauell MR 21

Signální relé mauell MR 21 se také používá pro zobrazení stavů nebezpečí a provozních stavů. Funguje plně automaticky. Ruční reset není k dispozici. V závislosti na zapojení relé přejde do polohy odezvy, pokud je pod napětím nebo bez napětí. Kontakty přitom sepnou a popis uvnitř značky bude viditelný.

Po odeznění poruchy značka automaticky zmizí. Kontakty se vrátí do normální polohy. Nastavení obvodu pracovního nebo klidového proudu se provádí ve výrobním závodě. Následná změna není možná.

Provedení

Pohled zezadu na vestavné signální relé  

Pohled zezadu na vestavné signální relé s krytem na ochranu proti dotyku

V zásadě se rozlišuje mezi třemi typy provedení nástavba, vestavba a jejich kombinace:

Nástavba

Relé obsahuje upevnění na montážní lištu DIN (35 mm) s deskou konektoru a svorkou.

Vestavba

U tohoto provedení se jedná o vestavbu do propojovacího panelu pomocí upínacího rámu. Kryt na ochranu proti dotyku splňuje podmínky BGV A3.

Kombinace

Do jednoho kombinačního pouzdra lze sdružit až 150 signálních relé.

Kombinační pouzdro

Pomocná relé pro spolehlivou obsluhu a spínání v řídicích a dohledových systémech  

Čelní pohled na kombinaci signalizačních relé se zadní ochranou proti dotyku

Do jednoho kombinačního pouzdra lze snadno sdružit až 150 signálních relé. To výrazně zvyšuje přehlednost a zjednodušuje sestavení jednotlivých součástí.

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít