Druhy a režimy nabíjení

Zjistěte, jaké jsou možnosti nabíjení baterie elektromobilu. Nabíjení AC, DC nabíjení nebo výměna baterie – čím se liší? Postupy nabíjení jsou detailně popsány v normách IEC 61851 a IEC 62196.

Celkem jsou definovány 4 režimy nabíjení. Podle normy IEC 61851 existují různé způsoby, jak nabít baterii elektromobilu. Režim nabíjení rozlišuje celkem tři druhy nabíjení AC a režim nabíjení 4 pro nabíjení stejnosměrným proudem (DC).

Nabíjení AC

Nabíjecí konektor automobilu AC  

Nabíjecí konektor automobilu AC

Při nabíjení střídavým proudem se převodník AC/DC nachází ve vozidle. Přeměňuje střídavý proud na stejnosměrný, který je nutný k nabití baterie.

Naše nabíjecí konektory automobilu AC se používají k nabíjení střídavým proudem v režimu 2 a 3 a umožňují nabíjecí výkon až 43 kW.

DC nabíjení

Nabíjecí konektor s kombinovaným nabíjecím systémem (CCS)  

Nabíjecí konektor s kombinovaným nabíjecím systémem (CCS)

Nabíjení stejnosměrným proudem nabízí možnost přenášet během krátké doby vysoký výkon. Ve srovnání s nabíjením střídavým proudem jsou kontakty a průřezy vodičů dimenzovány větší a lze s nimi převést až 200 A a 850 V DC. Obecně se v tomto případě hovoří o rychlém nabíjení.

Pro DC nabíjení doporučují přední výrobci automobilů tzv. kombinovaný nabíjecí systém (CCS, combined charging system), který je definován normou IEC 62196-3. Pro americký trh reguluje nabíjení CCS podle typu 1 norma J1772. V Číně se postupuje u DC nabíjení podle normy GB/T 20234.3 s hodnotami až 250 A a 750 V DC.

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401

Servis

Stahování z internetu

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít