Prediktivní údržba – Komplexní sledování čerpadel a motorů

Přehled

Čerpadla a motory  

Komplexní sledování čerpadel a motorů

  • Digitalizace umožňuje nové koncepce optimalizace údržby a řízení energie
  • Společnost Phoenix Contact nabízí řešení PumpMonitor pro prediktivní údržbu vašich čerpadel a zařízení
  • Program PumpMonitor umožňuje prodloužit životnost a snížit náklady na energii u Vašeho zařízení

Použití

Vodní čerpadlo  

Prediktivní údržba umožňuje efektivní provozování zařízení

Existují různé důvody pro optimalizaci údržby jak v průmyslu, tak v komunálním vodohospodářství.

Údržba decentralizovaně umístěných součástí zařízení, jako jsou čerpadla a motory, vyžaduje hodně času a mnoho finančních prostředků. Zřídka odečítané hodnoty neposkytují dostatečný obraz o aktuálním stavu zařízení. Nesprávná nastavení čerpadel a motorů proto nelze odhalit okamžitě po jejich provedení. Často to má za následek vysoké náklady na energii a předčasné opotřebení zařízení.

Digitalizace otevírá nové možnosti také v oblasti vodního hospodářství a hospodářství odpadních vod za účelem sledování a optimalizace údržby a řízení energie. V posledních letech se prediktivní údržba transformovala v koncept Predictive Maintenance.

Prediktivní údržba vychází z trvalého sledování zařízení a agregátů pomocí moderní technologie snímačů. Náznaky opotřebení lze včas zjistit a vyloučit tak další škody a výpadky. Provozovatelé zařízení těží z vyšší dostupnosti zařízení a nižších nákladů na údržbu.

Řešení

Webová vizualizace  

Webová vizualizace aktuálního stavu zařízení

Společnost Phoenix Contact nabízí řešení skříňového rozvaděče, které je připravené k instalaci, s cílem snadné realizace prediktivní údržby vašeho zařízení.

O aktuální potřebě údržby vašich čerpadel a motorů se rozhoduje na základě průběžného sledování příslušných měřených parametrů. Kromě měřených mechanických a elektrických parametrů integrovaným snímacím modulem jsou sledovány i hydrodynamické hodnoty, jako např. vibrace ložisek a strojů. To umožňuje komplexní posouzení stavu součástí zařízení. Optimalizací vytížení čerpadel a motorů lze včas detekovat a eliminovat hrozbu turbulencí a kavitací. Energeticky účinný provoz čerpadel a motorů navíc snižuje spotřebu energie a náklady na ni.

Díky zapojení do vašeho nadřazeného řídicího systému a integrované webové vizualizaci můžete kdykoli online sledovat stav svých čerpadel a motorů bez ohledu na jejich umístění. Nevznikají vysoké časové a personální náklady v důsledku nutných návštěv zařízení. V případě poruchy vám PumpMonitor umožní okamžitě reagovat a zabránit možnému opotřebení nebo výpadku zařízení.

Rozvaděč PumpMotor  

Snadná realizace prediktivní údržby pro vaše zařízení

Vaše výhody

  • Minimalizace potřeby údržby díky prediktivní údržbě sledováním mechanických, elektrických a hydrodynamických parametrů
  • Snížení spotřeby energie sledováním účinnosti zařízení a optimálního pracovního bodu
  • Zvýšení dostupnosti zařízení na základě analýzy vibrací a zachycení stavu ložisek

Technické údaje

Další podrobnosti o našem řešení prediktivní údržby najdete v e-shopu.

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít