Rádiové aplikace v dopravní technice

Přehled

Výkonná dopravní infrastruktura  

Výkonná dopravní infrastruktura

  • Výkonná dopravní infrastruktura je nezbytným předpokladem pro pozitivní hospodářský vývoj.
  • Společnost Phoenix Contact nabízí moderní, navzájem sladěná komunikační a automatizační řešení, která zajišťují vysokou dostupnost a bezpečnost silnic a vodních cest.
  • Rádiové systémy od společnosti Phoenix Contact s integrovanými funkcemi opakovače, které pracují převážně v bezlicenčním pásmu, jsou zvláště vhodné k výstavbě lineárních nebo síťových struktur.

Použití

Most Erasmus v Rotterdamu  

Pohyblivé mosty

Častokrát je v dopravních infrastrukturách (dopravní cesty, inženýrské stavby, letiště, železniční stanice, plavební komory nebo přístavy) nutno překonat velké vzdálenosti nebo překážky s cílem propojit systémy řízení dopravy a navádění na volná parkovací místa s velínem. Displeje a informační tabule na staveništích je nutno častokrát jen dočasně propojit bez neúměrně vysokých nákladů.

Moderní a navzájem sladěné koncepce komunikace jsou kromě jednoduché a rychlé instalace nezbytné k zajištění spolehlivého provozu a vysoké dostupnosti systémů.

Řešení

Společnost Phoenix Contact je již mnoho let kompetentním poskytovatelem řešení a produktů v oblasti dopravní infrastruktury. Veškerá rozhraní, ať už jde o jednoduché V/V signály, sériová data nebo protokoly polní sběrnice, mohou být přenášeny kabelem nebo bezdrátově na vzdálenost mnoha kilometrů.

Rádiové systémy od společnosti Phoenix Contact lze jednoduše a efektivně řešit řadu výzev, kterým čelí průmyslová komunikační infrastruktura.

S moduly Radioline od společnosti Phoenix Contact lze přenášet jak V/V signály, tak i sériová data. Rádiový systém lze univerzálně použít a rádiová technologie Trusted Wireless 2.0 zajišťuje spolehlivý přenos nezávisle na typu protokolu i v drsných průmyslových podmínkách. Propojte ovládání se sériovými polními přístroji - zcela jednoduše pomocí bezdrátového připojení: od prostého přenosu od bodu k bodu až po výkonné rozvětvené sítě.

Připojení Slave se provádí přímo přes mezistanice opakovače Slave. Pro prodloužení bezdrátové trasy nebo pro integrování většího počtu opakovačů Slave lze navzájem připojit až 250 opakovačů Slave za sebou. Na mezistanice opakovače Slave lze rovněž připojit sériové periferní přístroje nebo rozšiřující moduly V/V. Při výpadku jednoho spojení uvnitř sítě budou informace i nadále přesměrovávány přes jiné síťové uzly (Roaming). Stabilitu sítě zajišťují autonomní schopnost organizace a zotavení. Každý přístroj disponuje několika komunikačními cestami.

Použití v podobě rozvětvené sítě (mesh)  

Použití v podobě rozvětvené sítě (mesh)

Vaše výhody

  • Flexibilita, jednoduchá instalace a úspora nákladů ve srovnání s instalacemi založenými na kabelech
  • Překonávání překážek
  • Alternativa ke sběracím kroužkům a kabelovým svazkům na mobilních zařízeních, které jsou náchylné k opotřebení
  • Snížení nákladů na údržbu
  • Bezlicenční pásmo - bez provozních nákladů

Další informace

Zde získáte další informace o našich výrobcích Radioline.

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít