Vyšší dostupnost vodních cest díky údržbě založené na stavu

Přehled

Výhybky v lodní dopravě  

Optimální dopravní proud v úzkých místech vodních cest

  • Provozovatelé a instalační firmy signalizace pro vodní cesty stojí před výzvou, jak řídit aplikaci zabezpečenou před výpadky a jak zaručit trvalý provoz.
  • Společnost Phoenix Contact nabízí systémy, jejichž komponenty jsou hluboce integrovány do prostředí řídicí jednotky a lze je připojit do nadřazených architektur pomocí různých komunikačních médií.
  • Díky škálovatelnosti lze řešení flexibilně přizpůsobit nejrůznějším požadavkům a diagnostika založená na webu zajišťuje maximální spolehlivost.

Použití

Stožár se signalizačním osvětlením  

Signální LED světla pro zařízení se světelnou signalizací

Na mnoha vodních cestách se velké lodě nemohou všude vyhnout, neboť ne na každém místě je možné při projíždění dodržet bezpečný odstup. Aby bylo možné tato místa používat v obou směrech 24 hodin denně, zřizují se místa pro vyhnutí nebo nařízení o jednosměrných cestách. Pro řízení dopravy v těchto místech se používají signalizace, které kapitánům lodí předávají stavová hlášení.

Velmi často používané vodní cesty světa vykazují často více než 100 průjezdů denně. Výpadek signalizační techniky a s tím spojené uzavření by měly dalekosáhlé hospodářské následky.

Řešení

Rozváděč  

Rozváděč pro automatizaci signalizace vodních cest

Společnost Phoenix Contact nabízí produkty a systémy pro všechny oblasti použití. Přitom se do technologie ovládacího řízení integrují komponenty, aby bylo možno dohlížet a zobrazovat stav přístrojů. Pro aplikace v signalizaci vodních cest jsou rozváděče přímo namontovány na signalizačních zařízeních. Disponují zdrojem nepřerušeného napájení pro napájení 24voltové úrovně napětí. S předem naprogramovanými funkčními bloky je možné do aplikačního programu řídicí jednotky jednoduše projektovat stavové informace (např. baterií). Informace i vizualizační software jsou proto ihned k dispozici a lze je vyvolat v každém bodě v síti.

Pro zařízení ve volném poli je nutně zapotřebí přepěťová ochrana. I pro tuto „klasickou“ aplikaci lze do aplikačního programu integrovat inteligentní přepěťovou ochranu. S PLUGTRAB IQ má provozovatel možnost realizovat předvídavou údržbu. Je to jediný systém na trhu, který rozpozná a zobrazí více než dva stavy. Kromě stavových hlášení zeleně (vše v pořádku) a červeně (přístroj v poruše) je k dispozici žlutá signalizující další provozní stav. Žlutá hlásí kritickou hodnotu inteligentních účastníků a sděluje provozovateli, že prvek by měl být při nejbližší možnosti vyměněn.

Vizualizace založená na webu  

Údržba všech integrovaných komponent založená na webu

Škálovatelné a integrovatelné pro maximální dostupnost a předvídavou diagnostiku

S inteligentními přístroji a dostupnými rozhraními na komponentech Phoenix Contact se provozovateli a údržbě otevírají zcela nové možnosti.

Komponenty již integrovaly diagnostiku a lze je využít místně. Alternativně si může uživatel vybrat z velkého množství předem naprogramovaných funkčních bloků a připojit přístroje do aplikačního programu.

Signalizační zařízení a řídicí rozváděče disponují údržbou založenou na webu, kterou lze kdykoliv vyvolat přes různá média. Spojení přitom může probíhat místně, může být ale realizováno i přes mobilní rádiové spojení nebo spojení SHDSL. Škálovatelnost systému umožňuje optimální přizpůsobení požadavkům provozovatele s cenově dostupným řešením. Současně je zajištěna maximální dostupnost zařízení a tím spolehlivý provoz vodních cest.

Vaše výhody

  • Jednoduchá, rychlá a hluboká integrace všech komponentů díky hotově naprogramovaným funkčním blokům
  • Spolehlivé řešení díky předem naprogramovaným a testovaným funkcím v rámci aplikace
  • Integrace do dostupných řídicích systémů se standardizovanými protokoly Ethernet
  • Lze flexibilně přizpůsobit požadavkům aplikace díky škálovatelnému řídicímu hardwaru

Produkty

PopisTypObj. č.
Programová/konfigurační paměťSD FLASH 2GB APPLIC A2701190
Zdroje nepřerušeného napájenínapř. QUINT-UPS/ 24DC/ 24DC/102320225
Svodiče přepětínapř. PT-IQ-1X2-24DC-UT2800976
Přístroje pro měření energienapř. EEM-MA2502901363
PopisTypObj. č.
Programová/konfigurační paměťSD FLASH 2GB APPLIC A
Zdroje nepřerušeného napájenínapř. QUINT-UPS/ 24DC/ 24DC/10
Svodiče přepětínapř. PT-IQ-1X2-24DC-UT
Přístroje pro měření energienapř. EEM-MA250

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401
Referrer:

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít