Strojovna

Strojovna

Začněte s jízdou

S redundantními systémy zajistíte vysoce dostupný a efektivní provoz motorů a pohonů.

Pro bezproblémový provoz lodi je nezbytné spolehlivé ovládání strojovny. S redundantními systémy založenými na systému PROFINET zajišťuje Phoenix Contact bezpečný a vysoce dostupný provoz motorů a pohonů. Software PC Worx je jednoduše programovatelný podle IEC 61131 a předává zaznamenané hodnoty ovládání spolehlivě kontrolnímu místu.

Vaše výhody

  • Jednoduché připojení díky mnoha komunikačním protokolům nezávislým na výrobci
  • Rozšířitelnost bodů V/V bez nákladů na kabeláž
  • Decentralizované koncepty pro nižší náklady na kabeláž díky blízkým bodům V/V u senzoru

Řízení stroje se SAE J1939

Strojovna v ponorce  

Spolehlivé řízení motorů a pohonů

Pro bezproblémový průběh ve strojovně potřebujete spolehlivé řízení. Realizujete ho s našimi řešeními automatizace motorů a pohonů.

Díky otevřeným rozhraním zůstanete flexibilní při připojení svých strojů. S komunikačním protokolem J 1939 založeným na CAN budete mít stále přehled o komplexních procesech ve strojovně.

GPS komunikace podle NMEA 2000

Řešení navigace  

Jednoduchá integrace navigačních dat

Díky GPS komunikaci podle NMEA 2000 můžete navigační data ECDIS (Electronic Chart Display and Information System) jednoduše připojit do systému automatizace bez nutnosti dalších bran.

Záznam dat NMEA 0183

Webové rozhraní konvertoru NMEA  

Webové řešení přenosu dat podle NMEA 0183

Voyage Data Recorder (zkráceně VDR) sbírá důležitá data senzorů na palubě lodí. Tato data jsou zásadní pro vyhodnocení lodních neštěstí, takže je dovoleno používat pouze robustní a vyzkoušené komponenty.

Phoenix Contact nabízí vhodné řešení pro záznam dat podle NMEA 0183.

Připojení zapisovačů lodních dat podle NMEA 0183

NMEA 0183 je definovaný standard pro komunikaci mezi navigačními přístroji na lodích. Důležité zapisovače lodních dat (také VDR nebo černá skříňka) disponují vstupem NMEA 0183, který je kompatibilní s většinou standardních senzorů.

Se speciálními funkčními bloky od společnosti Phoenix Contact se signály senzorů zaznamenávají pomocí technologie ovládacího řízení, škálují a předávají dál do černé skříňky pomocí protokolu NMEA 0183. Uvedení do provozu probíhá jednoduše prostřednictvím webové parametrizace bez vysokých nákladů na programování. Komunikaci mezi zapisovačem lodních dat a senzorikou lze instalovat s optimalizovanými náklady, neboť počet vstupních terminálů Inline lze optimálně přizpůsobit aplikaci.

Topologie: Připojení zapisovačů lodních dat podle NMEA 0183  

Standardizovaná komunikace se zapisovači lodních dat prostřednictvím NMEA 0183

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít