Hybridní spouštěče motoru zvyšují dostupnost dopravních pásů

Přehled

Řešení filtrace od společnosti Hengst  

Řešení filtrace od společnosti Hengst se stará o to, aby motory pracovaly čistěji a efektivněji

  • Společnost Hengst SE & Co. KG vyvíjí a vyrábí řešení filtrace, která zajišťují čistější a efektivnější práci motorů v osobních automobilech, účelových vozidlech a na lodích.
  • Pro pohon dopravních pásů v montážních zařízeních se používají hybridní spouštěče motoru od společnosti Phoenix Contact.
  • Společnost Hengst se rozhodla na základě robustního provedení, jednoduchého propojení a obsluhy i desetinásobně delší životnosti pro hybridní spouštěče motoru. Do zvyšuje dostupnost zařízení.

Profil zákazníka

Řešení filtrace od společnosti Hengst  

Systémy se používají mj. v osobních automobilech a účelových vozidlech (zdroj: Hengst)

Rodinná firma Hengst SE & Co. KG byla založena v roce 1958 v Münsteru.

Kolem 3 000 pracovníků vyvíjí a vyrábí kvalitní a multifunkční systémy pro řízení filtrace a kapalin pro osobní automobily, účelová vozidla, lodní a stacionární motory.

Systémy se starají o to, aby motory pracovaly čistěji a efektivněji.

Aplikace

Výrobní zařízení  

Výrobní zařízení jsou ve společnosti plánována, konstruována a instalována

Produkty společnosti Hengst vykazuje vysokou tvorbu hodnoty v produkci. To vytváří nezávislost na externích dodavatelích a maximální flexibilitu a kvalitu. Výrobní zařízení z vlastní produkce včetně softwaru a elektrokonstrukce jsou ve společnosti bez výjimky plánována, konstruována a montována. Tak je zajištěno, že zařízení odpovídá zvláštním požadavkům, vykazuje vysokou dostupnost a údržba je optimalizována dle vlastních potřeb.

Kvalita konstrukčních dílů použitých v zařízeních, jednoduchá obsluha a dlouhá životnost komponentů nabývají velkého významu. V souladu s tím využívá společnost Hengst pro provoz dopravních pásů zabudovaných do kvalitních montážních zařízení hybridní spouštěče motoru rodiny produktů CONTACTRON od společnosti Phoenix Contact.

Řešení

Hybridní spouštěč motoru v rozváděči  

Šetří místo v rozváděči: čtyři funkce v jednom přístroji

Hybridní spouštěče motoru spolehlivě a bez opotřebení spouští a reverzují asynchronní motory na střídavý proud instalované do montážních zařízení. S integrovanou funkcí proti přetížení chrání navíc motor před dalším zablokováním. Dále hlásí poruchy, které se vyskytnou, jako obvyklé ochranné relé motoru. V případě potřeby bezpečně odstaví pohon podle směrnice o strojích a přitom dosahují PL e podle DIN EN ISO 13849-1, resp. SIL 3 podle EN 62061. Hybridní spouštěče motoru spojují čtyři funkce na konstrukční šířce 22,5 mm. Rovnocenná konvenční konstrukce by se skládala ze dvou stykačů pro chod vpravo a vlevo, dva redundantní stykače nouzového zastavení a ochranného relé motoru. Potřeba místa v rozváděči se značně sníží.

Technologie hybridních spouštěčů motoru od společnosti Phoenix Contact kombinuje neopotřebitelnou polovodičovou a robustní reléovou techniku, kterou řídí mikrořadič. Zatímco polovodiče přebírají vstupní a výstupní procesy motorů, reléové kontakty vedou proud bez ztráty. Z toho vyplývají šetrné spínání a značné odlehčení reléových kontaktů.  Navíc tento přístup šetří nákladný a drahý chladič. Kromě toho se prodlužuje životnost hybridních spouštěčů motoru ve srovnání s čistě elektromechanickými spínači desetinásobně.

Dále integrované zátěžové a blokovací zapojení značně snižuje náklady na propojení, neboť pro hlavní proudový okruh musí být propojeno pouze šest přípojek. Na čele pouzdra lze plynule nastavit jmenovitý proud motoru a prostřednictvím diod LED načíst stav přístrojů. Chyby jsou navíc hlášeny prostřednictvím plovoucího kontaktu přepínače. Zabudovaná ochranná zapojení zajišťují, aby přístroje samy spolehlivě spínaly v náročném prostředí. Kvůli nízkému příkonu proudu řídicích vstupů je nastavení možné přímo prostřednictvím PLC.

Shrnutí

Alfons Lehmbrock, projektový inženýr ve společnosti Hengst  

Alfons Lehmbrock, projektový inženýr ve společnosti Hengst

Společnost Hengst sází již mnoho let na elektronické startéry motoru od společnosti Phoenix Contact. „Robustní provedení a jednoduché propojení a obsluha byly kritérii, proč jsme se rozhodli pro Contactron“, říká Alfons Lehmbrock, projektový inženýr oblasti konstrukce strojů ve společnosti.

Desetinásobně vyšší životnost je rovněž výhodou, neboť společnost Hengst pracuje s vysokými frekvencemi spínání. Neboť cykly údržby se značně prodlužují a dostupnost zařízení se zvyšuje. Hybridní spouštěče motoru, které se hodí pro typy motorů s výkonem do cca 3 kW, jsou nabízeny kromě dopravních pásů pro použití i v malých nákladních výtazích.

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401
Referrer:

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít