Plug'n Charge: Designérské nabíjecí stanice s technikou v minimálním prostoru

Přehled

Nabíjecí stanice od společnosti Plugn Charge GmbH  

Nabíjecí stanice od společnosti Plug'n Charge GmbH mají osobitý a funkční design

  • Společnost Plug'n Charge vyrábí v Bad Emstalu u Kasselu nabíjecí stanice pro elektromobily a elektrokola.
  • Nabíjecí stanice jsou určeny k tomu, aby fungovaly jako moderní „městský mobiliář“ a splňovaly nejen funkční, ale i designérské požadavky.
  • Řešení spočívá v konstrukci celé technologie nabíjení v těsném prostoru, který vyžadují designérská hlediska.
  • Nabíjecí stanice lze rozpoznat na první pohled díky svému výjimečnému tvaru a jednotnému designu – s komponenty a know-how od společnosti Phoenix Contact.

Profil zákazníka

Dr. Christian Kahl, jednatel společnosti Plugn Charge GmbH  

Dr. Christian Kahl, jednatel společnosti Plug'n Charge GmbH v Bad Emstalu, spoléhá na řešení nabíjení od společnosti Phoenix Contact

Společnost Plug'n Charge vyvíjí a prodává nabíjecí stanice, od výroby na zakázku až po sériové produkty. „Důležitou roli přitom hraje propojení s fakturačními systémy,“ vysvětluje jednatel pan Dr. Christian Kahl. „Kromě toho klademe velký důraz na udržitelnost našich výrobků a jako materiál skříně používáme speciální beton.

Použití

V souladu s názvem společnosti Plug'n Charge se experti ze Severního Hesenska zaměřili na to podstatné. Výsledkem měl být nezaměnitelný design s primárními funkcemi Zapojit a Nabíjet. Vznikla přitom četná vývojová stádia. „Zpočátku se jednalo o komplikovanou a drahou nabíjecí stanici pro starostu,“ vzpomíná jednatel pan Dr. Kahl. „V roce 2011 jsme vše zavrhli a zcela nově definovali pojmy nabíjecí infrastruktura a nabíjecí stanice“

Velký důraz byl kladen na vizuální a estetický vzhled nabíjecí stanice. „V jednoduchosti je rafinovanost,“ uvádí pan Dr. Kahl. „Nabíjecí stanice by měla být rozpoznatelná na první pohled. Vybrali jsme si tvar synapse a barvu, která nám připomíná elektřinu. Stanice má označovat synapsi v inteligentní síti.“ Cílem bylo uskutečnění filozofie Plug'n Charge, která je obsažena také v názvu společnosti: Zapojení nabíjecího konektoru a nabíjení bez jakýchkoli dalších překážek.

Řešení

Nabíjecí stanice od společnosti Plugn Charge GmbH  

Umístění a výška nabíjecí zásuvky pomáhají při schvalování nabíjení pomocí RFID karty nebo QR kódu

Dnes stojí řidič elektromobilu před modulární designérskou stanicí z vysoce pevného speciálního betonu, která je propojena sítí a vyznačuje se snadnou obsluhou. Od roku 2016 distribuuje společnost Plug'n Charge sériovou řadu nabíjecích stanic pro elektromobily a elektrokola, od nástěnného boxu až po parkovací systém pro elektromobily.

Nabídku završuje komplexní servis při instalaci, uvedení do provozu, řešení problémů a údržbě. „Díky našemu backendovému řešení nabízíme zákazníkovi správu dat, dohled a fakturaci, včetně roamingu formou komplexního balíčku bez starostí“, uvádí pan Dr. Kahl.

Nabíjecí stanice je v chytrém telefonu zobrazena jako WiFi přístupový bod  

Také u elektrokol je nabíjecí stanice v chytrém telefonu zobrazena jako WiFi přístupový bod.

Lidé z Bad Emstaleru přišli se spoustou nápadů také v souvislosti s obsluhou. „U mnoha nabíjecích stanic na trhu je řidič elektromobilu stále potěšen funkčností návodu k obsluze,“ říká pan Dr. Kahl, „ale při každém dalším nabíjení by s ním už raději nechtěl přijít do styku. “Pouze u systému Pedelec s několika nabíjecími body je nezbytný průvodce uživatele. Zde jsme se rozhodli pro ovládání chytrým telefonem a nabíjecí stanice tedy nabízí Wi-Fi přístupový bod. Uživatel si na chytrém telefonu zvolí jako Wi-Fi „Plug'n Charge“ a otevře se stránka ovládání stanice.

Vnitřní život nabíjecí stanice s dohledem chybového proudu, měřicím snímačem, uvolněním zámku a řídicí jednotkou nabíjení EV Charge Control  

Vnitřní život nabíjecí stanice

Srdcem nabíjecích stanic pro elektromobily je EV Charge Control Basic, kompaktní řídicí jednotka nabíjení Mode 3 od společnosti Phoenix Contact podle standardu IEC 61851-1. Prémiová verze nabíjecí stanice využívá EV Charge Control Advanced – vysoce výkonnou řídicí jednotku nabíjení podle IEC 61851-1 s technologií Ethernet TCP/IP. EEM-350-DMCB MID navíc využívá přímého měření, měřič energie podle MID s rozhraním RS-485.

Komunikační řadič Plug'n Charge CPOC (Controller Operation Controller) tvoří logické rozhraní mezi všemi zařízeními a backendem. Radič je kompatibilní s budoucí sérii řízení nabíjení od společnosti Phoenix Contact v souladu s normou ISO/IEC 15118. Kompletní technologie je zapouzdřena ve standardizovaném pouzdře SVi podle DIN EN 61439-2/-3.

Závěr

Odezva z trhu dává společnosti z Bad Emstaleru zapravdu. Přepracovaný ucelený koncept cenově dostupné modulární nabíjecí infrastruktury s dobrou ekologickou bilancí se zamlouvá.

Kromě robustnosti a dobrých tepelných vlastností nabízí betonová stanice další výhodu: Barevné podání si může zvolit sám zákazník společnosti Plug'n Charge – může to být např. pískovcová barva pro použití u památkově chráněných objektů. A tak jsou nabíjecími stanicemi Plug'n Charge v současné době elektrifikovány lokality a regiony podél německé pohádkové cesty z Hanau do Bad Karlshafenu v Hesensku.

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401
Referrer:

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít