Zpět na přehled

Trusted Wireless – bezdrátové systémy V/V v elektrárně na hnědé uhlí v Yallourn

Dlouhodobá výroba energie s technikou společnosti PHOENIX CONTACT

Hnědouhelná elektrárna v Yallourn patří společnosti TRUenergy (dříve Yallourn Energy), je třetí největší elekrárnou v australském spolkovém státě Victoria a leží 150 km východně od Melbourne v regionu Latrobe Valley.

Elektrárna dodává cca 22 procent potřeby elektrické energie státu Victoria a 8 procent národní potřeby elektrického proudu.

V Yallourn se elektrická energie vyrábí již od roku 1921. V roce 2001 investovala společnost TRUenergy 500 milionů dolarů do modernizace elektrárny a uhelného dolu. Společnost Phoenix Contact byla vybrána pro dodání řešení Trusted Wireless.

Aplikace

Vzhledem k tomu, že zásobování uhlím z dolu Yallourn's East Field bylo v roce 2007 údajně vyčerpáno, začalo se před pěti lety s přesměrováním řeky Morwell, aby byl udržen neomezený přístup k nalezišti uhlí v uhelném revíru Maryvale.

Bez tohoto přesměrování by bylo zřejmě nutné elektrárnu podstatně modifikovat nebo dokonce zavřít. Přesměrováním řeky Morwell a přístupu k přísunu uhlí bylo umožněno další provozování elektrárny až do roku 2032. Při dodatečném vybavení zařízení na dopravu uhlí v Yallourn byly použity produkty od společnosti Phoenix Contact.

Řešení

Austrálie, signály V/V, Trusted Wireless, Yallourn, výroba energie  

Přístroje V/V Trusted Wireless

Modul RAD ISM 900 BD je rádiový transceiver (vysílač a přijímač) pro rozšíření spojení od bodu k více bodům a přepínání repeateru, pro 900 MHz obousměrné, bezdrátové přenosové systémy.

Rádiové transceivery RAD od společnosti Phoenix Contact bylo nutné před použitím v elektrárně Yallourn nejdříve řádně otestovat.

Společnost TRUenergy se navíc rozhodla využít pro dovybavení zařízení pro zásobování uhlím bezdrátové přístroje V/V, aby nemusela znovu použít trakční kabely, které stále způsobovaly problémy.

Zařízení pro zásobování uhlím přepravuje uhlí od zásobníku surového uhlí dobývací plochy k zásobníku elekrárny. Přitom jsou přístroje používány v 16 různých úsecích zařízení (8 odběrných vozů zásobníku – BDW), 4 přepravní pásy a 4 zauhlovací vozy). Toto řešení sestává ze 16 sad transceiverů, 72 digitálních vstupních modulů, 72 digitálních výstupních modulů, 18 analogových vstupních a 18 analogových výstupních modulů.

Zde jsou zobrazeny fotografie jednoho z instalovaných bezdrátových systémů V/V. Vzdálenost mezi decentralizovanou V/V skříní a nejvzdálenějším BDW činí cca 250 m. Výhodou přitom byly vícenásobné připojovací body pro V/V a záslepka s dostatečným místem pro přídavné porty RJ45 a D-SUB. Průmyslové konektory Ethernet VARIOSUB RJ-45 od společnosti Phoenix Contact byly vyvinuty pro přenos gigabitového Ethernetu v souladu s kategorií 5e. Konektor VARIOSUB je kompatibilní s tradičními zástrčkami RJ45 a umožňuje rychlé spojení přes obvyklá propojovací vedení. Konektor je zcela stíněný a umožňuje spolehlivý přenos dat v prostředích s rušením EMC.

Shrnutí

Pokud mají být analogové a digitální signály V/V přenášeny na velké vzdálenosti, je Trusted Wireless přesně tou správnou technologií. Modulárně konstruovaný systém přenese až 33 analogových nebo 66 digitálních signálů.

Trusted Wireless byl speciálně vyvinut pro maximální bezpečnost přenosu a maximální rezistenci vůči poruchám. Tím mají projektanti a uživatelé k dispozici spolehlivou přenosovou trasu pro průmyslové oblasti využití. Signály, jejichž zachycení nebylo doposud možné nebo bylo možné jen s vysokými náklady, jsou zachycovány snadno a rychle.

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít