Klemmen er designet for bruk innenfor en Inline-stasjon. Den brukes til å registrere digitale signaler.
IB IL 24 DI 32/HD-PAC
-
Digitalmodul
2862835
Inline, Digitalinngangsmodul, Digitale innganger: 32, 24 V DC, tilkoblingsteknikk: 1-leder, overføringshastighet i lokalbussen: 500 kBit/s, beskyttelsesgrad: IP20, inkludert Inline-plugger og merkefelter
Gratis nedlasting tilgjengelig.
Nedlastinger
Produktdetaljer
| Målskisse |
|
| Bredde | 48,8 mm |
| Høyde | 119,8 mm |
| Dybde | 71,5 mm |
| Merknader til målangivelser | Husdimensjoner |
| Merknad for bruk | |
| Merknad for bruk | Kun for industriell bruk |
| Bruksrestriksjoner | |
| CCCex -merknad | Bruk på potensielt eksplosive områder er ikke tillatt i Kina. |
| Inline-lokalbuss | |
| Antall grensesnitt | 2 |
| Tilkoblingstype | Inline-datarangerer |
| Overføringshastighet | 500 kBit/s |
| Modul | |
| ID-kode (des.) | 190 |
| ID-kode (hex) | BE |
| Lengdekode (heks) | 02 |
| Lengdekode (des) | 02 |
| Prosessdatakanal | 32 Bit |
| Inngangsadresseområde | 4 Byte |
| Utgangsadresseområde | 0 Byte |
| Registerlengde | 32 Bit |
| Behov for parameterdata | 1 Byte |
| Behov for konfigurasjonsdata | 4 Byte |
| Digital: | |
| Betegnelse inngang | Digitale innganger |
| Beskrivelse av inngang | IEC 61131-2 type 1 |
| Antall innganger | 32 |
| Tilkoblingstype | Fjærkrafttilkobling |
| Tilkoblingsteknikk | 1-leder |
| Inngangsspenning | 24 V DC |
| Inngangsspenningsområde "0"-signal | -3 V DC ... 5 V DC |
| Inngangsspenningsområde "1"-signal | 15 V DC ... 30 V DC |
| Merkeinngangsspenning UIN | 24 V DC |
| Nominell inngangsstrøm ved UIN | typ. 2,8 mA |
| Typisk inngangsstrøm pr. kanal | 2,8 mA |
| Typisk reaksjonstid | 2 ms |
| Retardasjon ved signalendring fra 0 til 1 | 2 ms |
| Retardasjon ved signalendring fra 1 til 0 | 4 ms |
| Beskyttelseskobling | Kortslutningsbeskyttelse, overbelastningsbeskyttelse |
| Produkttype | IO-komponenter |
| Produktserie | Inline |
| Byggform | modulær |
| Leveringsomfang | inkludert Inline-plugger og merkefelter |
| Antall kanaler | 32 |
| Driftsmodus | Prosessdatadrift med to ord |
| Isolasjonsegenskaper | |
| Overspenningskategori | II (IEC 60664-1, EN 60664-1) |
| Forurensningsgrad | 2 (IEC 60664-1, EN 60664-1) |
| Maksimalt effekttap ved nominelle betingelser | 3,6 W |
| Potensialer: Forsyning av logikk (UL) | |
| Forsyningsspenning | 7,5 V DC (via potensialrangerer) |
| Strømforbruk | maks. 90 mA (HW 00) |
| maks. 30 mA (fra HW 01) | |
| Potensialer: Forsyning av segmentkrets (US) | |
| Forsyningsspenning | 24 V DC (via potensialrangerer) |
| Forsyningsspenningsområde | 19,2 V DC ... 30 V DC (inklusive alle toleranser, inklusive ripple) |
| Strømforbruk | maks. 50 mA |
| Galvanisk skille / isolasjon av spenningsområdene | |
| Testspenning: 7,5 V-forsyning (busslogikk) / 24 V-forsyning (periferi) | 500 V AC, 50 Hz, 1 min |
| Testspenning: 7,5 V-forsyning (busslogikk) / funksjonsjord | 500 V AC, 50 Hz, 1 min |
| Testspenning: 24 V-forsyning (periferi) / funksjonsjord | 500 V AC, 50 Hz, 1 min |
| Tilkoblingsteknikk | |
| Betegnelse tilkobling | Inline-tilkoblingsplugger |
| Inline-tilkoblingsplugger | |
| Tilkoblingstype | Fjærkrafttilkobling |
| Ledertverrsnitt entrådet | 0,08 mm² ... 1,5 mm² |
| Ledertverrsnitt flertrådet | 0,08 mm² ... 1,5 mm² |
| Ledertverrsnitt AWG | 28 ... 16 |
| Avisoleringslengde | 8 mm |
| Miljøforhold | |
| Omgivelsestemperatur (drift) | -25 °C ... 55 °C |
| Beskyttelsesgrad | IP20 |
| Lufttrykk (drift) | 70 kPa ... 106 kPa (opptil 3000 m over havet) |
| Lufttrykk (lagring/transport) | 70 kPa ... 106 kPa (opptil 3000 m over havet) |
| Omgivelsestemperatur (lagring/transport) | -25 °C ... 85 °C |
| Tillatt luftfuktighet (drift) | 10 % ... 95 % (ingen dugging) |
| Tillatt luftfuktighet (lagring/transport) | 10 % ... 95 % (ingen dugging) |
| Beskyttelsesklasse | III (IEC 61140, EN 61140, VDE 0140-1) |
| Monteringstype | Skinnemontering |
| Artikkelnummer | 2862835 |
| Pakkestørrelse | 1 Stk. |
| Minimum bestillingsmengde | 1 Stk. |
| Rabattgruppe | 31NDR |
| Produktnøkkel | DRI131 |
| GTIN | 4017918907594 |
| Vekt pr. stk. (inkl. forpakning) | 201,1 g |
| Vekt pr. stk. (ekskl. forpakning) | 185 g |
| Tolltariffnummer | 85389099 |
| Opprinnelsesland | DE |
ECLASS
| ECLASS-13.0 | 27242604 |
| ECLASS-15.0 | 27242604 |
ETIM
| ETIM 10.0 | EC001599 |
UNSPSC
| UNSPSC 21.0 | 32151600 |
| EU RoHS | |
| Oppfyller kravene iht. RoHS-direktivet | Ja |
| unntak så sant de er kjente | 7(a), 7(c)-I |
| China RoHS | |
| Environment friendly use period (EFUP) |
EFUP-50
Du finner en artikkelrelatert deklarasjonstabell China RoHS på nedlastingsområdet for de forskjellige artiklene, under "produsenterklæring". For artikler med EFUP-E blir ingen China RoHS deklarasjonstabell utstedt, og er ikke nødvendig.
|
| EU REACH SVHC | |
| Henvisning til REACH-kandidatstoff (CAS-nr.) | Lead (CAS-nr.: 7439-92-1) |
| SCIP | d49d371d-d582-410c-81b4-a6c1da11d6d5 |
| EF3.1 klimaendringer | |
| CO2e kg | 4,536 kg CO2e |
Kompatible produkter
-
IB IL PD 24V-PAC - Potensialfordeler 2862987
-
IB IL PD GND-PAC - Potensialfordeler 2862990
-
IB IL DI/DO 8-PLSET - Pluggsett 2860950
-
IB IL SCN-8 - Inline-plugg 2726337
-
FLKM 14-PA-INLINE/32 - Frontadapter 2302777
-
IL CP - Kodestjerne 2742683
-
IB IL FIELD 8 - Merkefelt 2727515
-
EMT (62X46)R - Innstikksskilt 0800059
-
IB IL FIELD 2 - Merkefelt 2727501
-
EMT (62X10)R - Innstikksskilt 0800057
-
ZBF 6:UNBEDRUCKT - Merkeremse flat 0808710
-
UCT-TMF 6 - Merke for klemmer 0828746
-
UC-TMF 6 - Merke for klemmer 0818140
-
ZBF 12:UNBEDRUCKT - Merkeremse flat 0809735
-
UCT-TMF 12 - Merke for klemmer 0829214
-
UC-TMF 12 - Merke for klemmer 0819233
Dine fordeler
32 digitale innganger
Tilkobling av sensorer i enlederteknikk
Ofte søkt
PHOENIX CONTACT AS
Strømsveien 344; N-1081 Oslo