De multifunksjonelle energimålerne EMpro registrerer energidataene dine og byr på diverse muligheter for å kommunisere disse til overordnede styre- og administreringssystemer. Konfigurer og integrer og integrer energimåleutstyret enkelt ved hjelp av den nettbaserte, brukerstyrte installasjonsveiviseren. Du kan også dra nytte av mange praktiske webserver- og enhetsfunksjoner.
EEM-MA770-R
-
Måler
2907944
El-nr.:
8001501
El-nr.:
8001501
Multifunksjonell energimåler med integrert Modbus RTU/TCP-grensesnitt for måling av elektriske parametere i lavspenningsanlegg opptil 690 V. (phoenixcontact.com/empro-help)
Gratis nedlasting tilgjengelig.
Nedlastinger
Produktdetaljer
| Produkttype | Energimåleutstyr |
| Produktserie | EMpro |
| Antall (Ethernet-tilkoblinger) | 1 |
| Display | |
| Displayutførelse | LCD-skjerm, bakgrunnsbelyst, 2 farger, flere linjer |
| Maksimalt effekttap ved nominelle betingelser | 10 VA |
| Nettype | 3-faset (3- eller 4-leder), 2-faset (2-leder) og 1-faset (1-leder) |
| Galvanisk skille | |
| Testspenning (forsterket isolering) | 4 kV AC (50 Hz, 60 s) |
| Forurensningsgrad | 2 |
| Galvanisk skille Hus mot alle potensialer IEC 61010-1 | |
| Standarder/bestemmelser | IEC 61010-1 |
| Overspenningskategori | III (300 V AC) |
| II (600 V AC) | |
| Isolering | Forsterket isolering |
| Galvanisk skille Forsyning mot alle andre potensialer IEC 61010-1 | |
| Standarder/bestemmelser | IEC 61010-1 |
| Overspenningskategori | III (300 V AC) |
| II (600 V AC) | |
| Isolering | Forsterket isolering |
| Galvanisk skille Spenningsmåleinngang mot alle andre potensialer IEC 61010-2-030 | |
| Standarder/bestemmelser | IEC 61010-2-030 |
| Målekategori | III (300 V AC) |
| II (600 V AC) | |
| Isolering | Forsterket isolering |
| Galvanisk skille Strømmåleinngang mot alle andre potensialer | |
| Isolering | Driftsisolasjon |
| Galvanisk skille Digitale I/O-er | |
| Isolering | Driftsisolasjon |
| Galvanisk skille Kommunikasjonsgrensesnitt | |
| Isolering | Driftsisolasjon |
| Forsyning | |
| Forsyningsspenningsområde | 100 V AC ... 400 V AC (±20 %) |
| 150 V DC ... 250 V DC (±20 %) | |
| Effektopptak | ≤ 4 W |
| Merkefrekvens | 50 Hz ... 60 Hz (AC sinus) |
| Innsamling av måledata | |
| Måleprinsipp | Sann-effektivverdimåling (sammenhengende) |
| Frekvensmåleområde (Grunnsvingning) | 45 Hz ... 65 Hz |
| Målestørrelse | AC sinus (50 Hz/60 Hz) |
| Avsøkingshyppighet | 12,8 kHz / 15,4 kHz |
| Antall perioder | 10 (sann-effektivverdi ved 50 Hz) |
| 12 (sann-effektivverdi ved 60 Hz) | |
| Registrering av oversvingninger | opp til 63. harmoniske |
| Måle: Spenning | |
| Betegnelse inngang | Spenningsmåleinngang V1, V2, V3 |
| Inngangsspenningsområde direkte | 18 V AC ... 690 V AC (Fase/fase) |
| 11 V AC ... 400 V AC (Fase/nøytralleder) | |
| Inngangsspenningsområde via eksterne omformere | 60 V AC ... 2000000 V AC (primær) |
| 60 V AC ... 400 V AC (sekundær) | |
| Overspenningsbelastning | 760 V AC (Fase/fase) |
| Nøyaktighet | 0,2 % |
| Effektopptak | < 0,5 VA |
| Måle: Strøm | |
| Betegnelse inngang | Strømmåling I1, I2, I3 |
| Inngangsstrøm | 1 A (sekundær) |
| 5 A (sekundær) | |
| Måleområde | 1 A ... 20000 A (primær) |
| Overstrømbelastning | 6 A (Imax) |
| Reaksjonsterskel for nominell måleområdeverdi | 10 mA (1 A) |
| 50 mA (5 A) | |
| Nøyaktighet | 0,2 % |
| Strømoverlast | 50 A i 1 s |
| 20 A (4 x IN, permanent) | |
| Effektopptak | < 0,5 VA |
| Måle: Effekt | |
| Nøyaktighet | 0,5 % |
| Aktiv energi (IEC 62053-22) | Klasse 0,5 S |
| Reaktiv energi (IEC 62053-23) | Klasse 2 |
| ANSI C12.20 | Klasse 0,5 S |
| Digital | |
| Beskrivelse av inngang | Digital inngang iht. IEC/EN 61131-2 (type 3) |
| Antall | 1 |
| Inngangssignal spenning | 24 V DC |
| 0 V DC ... 30 V DC | |
| Inngangssignal strøm | 2 mA ... 15 mA |
| Sikring | 250 mA (hurtig) |
| Beskyttelseskobling | Vern mot DC-feilkobling (maks. 30 V) |
| Digital | |
| Beskrivelse av utgang | Digital utgang iht. IEC/EN 61131-2 (type 3) |
| Antall | 1 |
| Utgangssignal strøm | ≤ 100 mA |
| Utgangssignal spenning | 24 V DC |
| Sikring | 250 mA (hurtig) |
| Beskyttelseskobling | Vern mot DC-feilkobling (maks. 30 V) |
| Strøm / spenning / forsyning | |
| Tilkoblingstype | Skrutilkobling |
| Avisoleringslengde | 8 mm |
| Skrue | M3 |
| Ledertverrsnitt entrådet | 0,2 mm² ... 6 mm² |
| Ledertverrsnitt flertrådet | 0,2 mm² ... 4 mm² |
| Ledertverrsnitt AWG | 24 ... 10 |
| Tiltrekkingsmoment | 0,5 Nm ... 0,6 Nm |
| Digital I/O / kommunikasjon | |
| Tilkoblingstype | Skrutilkobling |
| Avisoleringslengde | 7 mm |
| Skrue | M3 |
| Ledertverrsnitt entrådet | 0,14 mm² ... 2,5 mm² |
| Ledertverrsnitt flertrådet | 0,14 mm² ... 1,5 mm² |
| Ledertverrsnitt AWG | 26 ... 14 |
| Tiltrekkingsmoment | 0,5 Nm ... 0,6 Nm |
| RS-485 | |
| Tilkoblingstype | Skrutilkobling |
| Avisoleringslengde | 7 mm |
| Skrue | M3 |
| Ledertverrsnitt entrådet | 0,2 mm² ... 2,5 mm² |
| Ledertverrsnitt flertrådet | 0,2 mm² ... 2,5 mm² |
| Ledertverrsnitt AWG | 24 ... 12 |
| Tiltrekkingsmoment | 0,5 Nm ... 0,6 Nm |
| Data: Nettverksgrensesnitt - Ethernet | |
| Kommunikasjonsprotokoll | Modbus/TCP |
| REST (HTTP) | |
| Tilkoblingstype | RJ45 |
| Overføringshastighet | 10 Mbit/s |
| 100 Mbit/s | |
| Data: Nettverksgrensesnitt - serielt | |
| Kommunikasjonsprotokoll | Modbus/RTU |
| Kommunikasjonsstandard | RS-485 |
| Tilkoblingstype | Skrutilkobling |
| Overføringshastighet område | 2,4 kb/s ... 115,2 kb/s |
| Motstand | 120 Ω (integrert) |
| Artikkeldimensjoner | |
| Bredde | 96 mm |
| Høyde | 96 mm |
| Dybde | 95 mm |
| 80 mm (Installasjonsdybde) | |
| Farge | grå (RAL 7042) |
| Miljøforhold | |
| Beskyttelsesgrad (Hus) | IP20 (Hus) |
| Beskyttelsesgrad (Display) | IP54 (Display med tetning (medfølger)) |
| Omgivelsestemperatur (drift) | -25 °C ... 70 °C |
| Omgivelsestemperatur (lagring/transport) | -30 °C ... 80 °C |
| Høydenivå | ≤ 2000 m |
| Maks. tillatt luftfuktighet (drift) | ≤ 95 % (ikke kondenserende) |
| CE | |
| Sertifikat | CE-samsvar |
| UL, USA / Canada | |
| Merking | UL/C-UL Listed UL 61010-1 |
| UL-data | |
| Driftsmodus | Innendørs bruk |
| Standarder/bestemmelser | IEC 61010-1 |
| IEC 61326-1 | |
| IEC 61557-12 |
| Monteringstype | Frontplatemontering |
| Monteringsposisjon | Vannrett fronttavlemontering |
| Artikkelnummer | 2907944 |
| Pakkestørrelse | 1 Stk. |
| Minimum bestillingsmengde | 1 Stk. |
| Rabattgruppe | 31BCM |
| Produktnøkkel | CMMC21 |
| GTIN | 4055626261089 |
| Vekt pr. stk. (inkl. forpakning) | 436,65 g |
| Vekt pr. stk. (ekskl. forpakning) | 392,81 g |
| Tolltariffnummer | 90303100 |
| Opprinnelsesland | DE |
ECLASS
| ECLASS-13.0 | 27142330 |
| ECLASS-15.0 | 27142330 |
ETIM
| ETIM 10.0 | EC002301 |
UNSPSC
| UNSPSC 21.0 | 41113600 |
| EU RoHS | |
| Oppfyller kravene iht. RoHS-direktivet | Ja |
| unntak så sant de er kjente | 7(a), 7(c)-I |
| China RoHS | |
| Environment friendly use period (EFUP) |
EFUP-50
Du finner en artikkelrelatert deklarasjonstabell China RoHS på nedlastingsområdet for de forskjellige artiklene, under "produsenterklæring". For artikler med EFUP-E blir ingen China RoHS deklarasjonstabell utstedt, og er ikke nødvendig.
|
| EU REACH SVHC | |
| Henvisning til REACH-kandidatstoff (CAS-nr.) | Lead (CAS-nr.: 7439-92-1) |
| Perfluorobutane sulfonic acid (PFBS) and its salts (CAS-nr.: Gjelder ikke) | |
| 6,6'-di-tert-butyl-2,2'-methylenedi-p-cresol (CAS-nr.: 119-47-1) | |
| SCIP | 091c4bd8-4733-4f41-a7ec-e50e8e41a213 |
Kompatible produkter
-
EEM-MKT-DRA - Monteringsskinneadapter 2902078
-
PACT MCR-V1-21-44 - Strømtransformator 2277268
-
PACT MCR-V2- 3015- 60 - Strømtransformator 2277271
-
PACT MCR-V2- 4012- 70 - Strømtransformator 2277284
-
PACT MCR-V2- 5012- 85 - Strømtransformator 2277297
-
PACT MCR-V2- 6015- 85 - Strømtransformator 2277336
-
PACT MCR-V2-10020-129 - Strømtransformator 2277378
-
PACT MCR-V3-60 - Strømtransformator 2277417
Dine fordeler
Raskt klar for energimåling: intuitiv installasjonsveiviser med bare tre trinn
Enkel idriftsetting og service med smarte nettserver- og displayfunksjoner
Personvern gjennom målrettet deaktivering av tastekonfigurasjonsfunksjonene og grensesnittene
Rask integrering i styre- og administreringssystemer takket være fremtidsrettede kommunikasjonsløsninger og digitale tjenesteytelser
PHOENIX CONTACT AS
Strømsveien 344; N-1081 Oslo