FLT-SEC-T1+T2-3S-350/25-FM
-
Kombinasjonsavleder type 1+2 special
2905470
El-nr.:
1600829
El-nr.:
1600829
Pluggbar lyn- og overspenningsavlederkombinasjon, iht. type 1+2 / Class I+II, til trefasede strømforsyningsnett, med separat N og PE (L1, L2, L3, PE, N).
Produktdetaljer
| Produkttype | Avlederkombinasjon |
| Produktserie | SEC Family |
| IEC prøveklasse | I + II |
| T1 + T2 | |
| EN type | T1 + T2 |
| Strømforsyningssystem IEC | TN-S |
| TT | |
| Byggform | Monteringsskinnemodul todelt pluggbar |
| Poltall | 4 |
| Melding om overspenningsbeskyttelse defekt | optisk, fjernmeldekontakt |
| Antall porter | One |
| Isolasjonsegenskaper | |
| Overspenningskategori | III |
| Forurensningsgrad | 2 |
| Nominell frekvens fN | 50 Hz (60 Hz) |
| Visning/fjernmelding | |
| Betegnelse tilkobling | Defektfjernmeldekontakt |
| Koblingsfunksjon | Vekselkontakt |
| Driftsspenning | 12 V AC ... 250 V AC |
| 125 V DC (200 mA DC) | |
| Driftsstrøm | 10 mA AC ... 1 A AC |
| 1 A DC (30 V DC) | |
| Tilkoblingstype | Skrutilkobling |
| Skrue | M5 |
| Tiltrekkingsmoment | 4,5 Nm |
| Avisoleringslengde | 18 mm |
| Ledertverrsnitt flertrådet | 2,5 mm² ... 35 mm² |
| Ledertverrsnitt entrådet | 2,5 mm² ... 35 mm² |
| Ledertverrsnitt AWG | 13 ... 2 |
| Tilkoblingstype | Gaffelkabelsko |
| Ledertverrsnitt flertrådet | 1,5 mm² ... 16 mm² |
| Defektfjernmeldekontakt | |
| Tilkoblingstype | Stikk-/skrutilkobling via COMBICON |
| Skrue | M2 |
| Tiltrekkingsmoment | 0,25 Nm |
| Avisoleringslengde | 7 mm |
| Ledertverrsnitt flertrådet | 0,14 mm² ... 1,5 mm² |
| Ledertverrsnitt entrådet | 0,14 mm² ... 1,5 mm² |
| Ledertverrsnitt AWG | 28 ... 16 |
| Målskisse |
|
| Bredde | 142,4 mm |
| Høyde | 95,2 mm |
| Dybde | 74,5 mm (inkl. monteringsskinne 7,5 mm) |
| Delingsenhet | 8 TE |
| Farge (Plugg) | lysegrå (RAL 7035) |
| Farge (Basiselement) | grå (RAL 7042) |
| Brennbarhetsklasse iht. UL 94 | V-0 |
| Materialets CTI-verdi | 600 |
| Isolasjonsmaterial | PA6.6-FR 20% GF |
| PBT-FR | |
| Materialgruppe | I |
| Husmateriale | PA 6.6-FR 20 % GF |
| PBT-FR |
| Mekaniske spesifikasjoner | |
| Åpen sidevegg | Nei |
| Beskyttelseskretser | L-N |
| L-PE | |
| N-PE | |
| Virkeretning | 3L-N & N-PE |
| Nominell spenning UN | 240/415 V AC (TN-S) |
| 240/415 V AC (TT) | |
| Nominell frekvens fN | 50 Hz (60 Hz) |
| Maksimal varig spenning UC | 350 V AC |
| Nominell laststrøm IL | 125 A (< 55 °C) |
| Jordlederstrøm IPE | ≤ 0,01 mA |
| Nominell avlederstøtstrøm In (8/20) µs (L-N) | 25 kA |
| Nominell avlederstøtstrøm In (8/20) µs (L-PE) | 25 kA |
| Nominell avlederstøtstrøm In (8/20) μs (N-PE) | 100 kA |
| Lynteststrøm (10/350) µs (L-N), lading | 12,5 As |
| Lynteststrøm (10/350) µs (L-N), spesifikk energi | 160 kJ/Ω |
| Lynteststrøm (10/350) µs (L-N), strømtoppverdi Iimp | 25 kA |
| Lynteststrøm (10/350) µs (L-PE), lading | 12,5 As |
| Lynteststrøm (10/350) µs (L-PE), spesifikk energi | 160 kJ/Ω |
| Lynteststrøm (10/350) µs (L-PE), strømtoppverdi Iimp | 25 kA |
| Lynteststrøm (10/350) µs (N-PE), lading | 50 As |
| Lynteststrøm (10/350) µs (N-PE), spesifikk energi | 2500 kJ/Ω |
| Lynteststrøm (10/350) µs (N-PE), strømtoppverdi Iimp | 100 kA |
| Følgestrømslukkeevne Ifi (L-N) | 25 kA (264 V AC) |
| 3 kA (350 V AC) | |
| Følgestrømslukkeevne Ifi (N-PE) | 100 A (350 V AC) |
| Kortslutningssikkerhet ISCCR | 25 kA (264 V AC) |
| 3 kA (350 V AC) | |
| Beskyttelsesnivå Up (L-N) | ≤ 1,5 kV |
| Beskyttelsesnivå Up (L-PE) | ≤ 2,2 kV |
| Beskyttelsesnivå Up (N-PE) | ≤ 1,5 kV |
| Restspenning Ures (L-N) | ≤ 1,5 kV (ved In) |
| ≤ 1,2 kV (ved 10 kA) | |
| ≤ 1 kV (ved 5 kA) | |
| ≤ 0,9 kV (ved 3 kA) | |
| Restspenning Ures (L-PE) | ≤ 2,2 kV (ved In) |
| ≤ 2 kV (ved 10 kA) | |
| ≤ 1,8 kV (ved 5 kA) | |
| ≤ 1,6 kV (ved 3 kA) | |
| Restspenning Ures (N-PE) | ≤ 1,5 kV (ved In) |
| ≤ 1 kV (ved 10 kA) | |
| ≤ 0,9 kV (ved 5 kA) | |
| ≤ 0,8 kV (ved 3 kA) | |
| TOV-egenskaper ved UT (L-N) | 415 V AC (5 s / withstand mode) |
| 457 V AC (120 min / safe failure mode) | |
| TOV-egenskaper ved UT (N-PE) | 1200 V AC (200 ms / withstand mode) |
| Reaksjonstid tA (L-N) | ≤ 25 ns |
| Reaksjonstid tA (L-PE) | ≤ 100 ns |
| Reaksjonstid tA (N-PE) | ≤ 100 ns |
| Maksimal forsikring ved V-gjennomgangskabling | 125 A (gG) |
| Maksimal forsikring ved radialledningskabling | 315 A (gG) |
| Ekstra tekniske spesifikasjoner | |
| Maksimal avlederstøtstrøm Imax (8/20) µs | 100 kA |
| Miljøforhold | |
| Beskyttelsesgrad | IP20 (kun dersom alle klempunkter benyttes) |
| Omgivelsestemperatur (drift) | -40 °C ... 80 °C |
| Omgivelsestemperatur (lagring/transport) | -40 °C ... 80 °C |
| Høydenivå | ≤ 2000 m (amsl) |
| Tillatt luftfuktighet (drift) | 5 % ... 95 % |
| Støt (drift) | 30g (Halvsinus / 11 ms / 3x ±X, ±Y, ±Z) |
| Vibrasjon (drift) | 5g (5-500 Hz / 2,5 h / X, Y, Z) |
| UL-spesifikasjoner | |
| Maks. varig spenning MCOV (L-L) | 528 V AC |
| Maks. varig spenning MCOV (L-N) | 264 V AC |
| Maks. varig spenning MCOV (L-G) | 264 V AC |
| Maksimal varig spenning MCOV (N-G) | 350 V AC |
| Kortslutningsbelastbarhet (SCCR) | 50 kA |
| Beskyttelse for nominell spenning VPR (L-L) | 2000 V |
| Beskyttelse for nominell spenning VPR (L-N) | 1200 V |
| Beskyttelse for nominell spenning VPR (L-G) | 1500 V |
| Beskyttelse for nominell spenning VPR (N-G) | 1200 V |
| Nominell avlederstøtstrøm In | 20 kA |
| Beskyttelseskretser | L-L |
| L-N | |
| L-G | |
| N-G | |
| Nominell spenning | 240/415 V AC |
| Nominell laststrøm IL | 50 A |
| Energifordelingssystem | Wye |
| Nominell frekvens | 50/60 Hz |
| SPD-type | 2CA |
| UL visning/fjernmelding | |
| Driftsspenning | 125 V AC |
| Driftsstrøm AC | 1 A AC |
| UL-tilkoblingsspesifikasjoner | |
| Tiltrekkingsmoment | 40 lbf-in. |
| Ledertverrsnitt AWG | 3 ... 2 |
| Standarder/forskrifter | IEC 61643-11 |
| Merk | 2011 |
| EN 61643-11 | |
| Standarder/forskrifter | EN 61643-11 |
| Merk | 2012 |
| Monteringstype | Monteringsskinne: 35 mm |
| Artikkelnummer | 2905470 |
| Pakkestørrelse | 1 Stk. |
| Minimum bestillingsmengde | 1 Stk. |
| Rabattgruppe | 31BCL |
| Produktnøkkel | CL1241 |
| GTIN | 4046356950664 |
| Vekt pr. stk. (inkl. forpakning) | 1 288,4 g |
| Vekt pr. stk. (ekskl. forpakning) | 1 186,5 g |
| Tolltariffnummer | 85363030 |
| Opprinnelsesland | DE |
ECLASS
| ECLASS-13.0 | 27171204 |
| ECLASS-15.0 | 27171204 |
ETIM
| ETIM 10.0 | EC001457 |
UNSPSC
| UNSPSC 21.0 | 39121600 |
| EU RoHS | |
| Oppfyller kravene iht. RoHS-direktivet | Ja |
| unntak så sant de er kjente | 6(c) |
| China RoHS | |
| Environment friendly use period (EFUP) |
EFUP-50
Du finner en artikkelrelatert deklarasjonstabell China RoHS på nedlastingsområdet for de forskjellige artiklene, under "produsenterklæring". For artikler med EFUP-E blir ingen China RoHS deklarasjonstabell utstedt, og er ikke nødvendig.
|
| EU REACH SVHC | |
| Henvisning til REACH-kandidatstoff (CAS-nr.) | Lead (CAS-nr.: 7439-92-1) |
| SCIP | 65267553-3f5b-4f99-8b47-f474596b3aff |
Kompatible produkter
-
CLIPFIX 35 - Endeholder 3022218
-
EML (20XE)R - Etikett 0803452
-
EML (20XE)R YE - Etikett 0803453
-
ZBN 18:UNBEDRUCKT - Merkeremse 2809128
-
ZBN 18,LGS:L1-N,ERDE - Merke for klemmer 2749576
-
ZBN 18,LGS:ERDE - Merke for klemmer 2749589
-
ZBFM 5/WH:UNBEDRUCKT - Zackremsematte flat 0803595
-
ZBN 18 CUS - Merkeremse 0825059
-
X-PEN 0,35 - Merkepenn 0811228
-
SZK PZ2 VDE - Skrutrekker 1206463
-
SZS 0,4X2,5 VDE - Skrutrekker 1205037
-
FLT-SEC-T1-350/25-P - Overspenningsbeskyttelsesplugg type 1/2 2905471
-
VAL-SEC-T2-350-P - Overspenningsbeskyttelsesplugg type 2 2905346
-
FLT-SEC-P-T1-N/PE-350/100-P - Overspenningsbeskyttelsesplugg type 1 2905473
Dine fordeler
Universell overspenningsbeskyttelsesserie med optimal energetisk koordinasjon av lynavleder og helt til komponentbeskyttelse
Enkelt vedlikehold grunnet konsekvent pluggbare beskyttelsesmoduler
Alltid oppdatert takket være mekanisk-optisk statusindikator og fjernmeldekontakt
Optimal beskyttelseseffekt ved energirik lynstrøm grunnet gnistgapteknologi med lavt restspenningsforløp
Optimal beskyttelse av ømfintlig utstyr mot dynamisk overspenning grunnet direkte koordinasjon med parallelt plugget varistoravleder
PHOENIX CONTACT AS
Strømsveien 344; N-1081 Oslo