Túlfeszültség-védelem gyűjtősínekhez integrált feszültségleágazással
A Phoenix Contact új FLT-SEC-ZP2-...-SV kombinált levezetője új mércét állít fel a mérőhelyek védelme terén: A túlfeszültség-védelem kis beépítési szélessége révén bőséges hely marad a gyűjtősínen a többi összetevő számára.
A beépített feszültségleágazás egy intelligens mérőkészülék eszközeinek, például egy okosmérő átjáró (SMGW) tápellátására szolgál, és jóval egyszerűbbé teszi a felépítést. A mérő előtti fő áramellátó rendszerbe csak 1. típusú, szikraközös túlfeszültség-védelmi készülékeket (SPD) szabad beépíteni. Ezeken az SPD-ken keresztül nem áramolhat állandó üzemi áram állapotjelzőkhöz, például LED-ekhez. A szikraköznek úgy kell korlátoznia az utánfolyó áramot, hogy az épületcsatlakozás biztosítói ne kapcsoljanak. Az FLT-SEC-ZP2 az üzemi áram nélküli, teljesen mechanikus állapotjelzésnek és a hálózati utánfolyó áramtól mentes szikraközöknek köszönhetően teljesíti a VDE-AR-N 4100 szigorú követelményeit az 1. típusú SPD-k fő áramellátó rendszerben történő használatára vonatkozóan. A T1+T2+T3 típusú kombinált levezető a közeli telepítési környezetben lévő érzékeny elektronikát is védi.
Az intelligens mérőkészülék összetevői számára ezen a területen kívülről kell biztosítani a biztonságos tápellátást. Az FLT-SEC-ZP2...-SV két leágazással rendelkezik vezetékek csatlakoztatására a kiegészítő alkalmazások terében (RfZ) és a mérőhely lezáró pontjához (APZ). Az új FLT-SEC-ZP2-...-SV védelmi készülékek négy változatban kaphatók TN-S/TT és TN-C hálózatkialakításokhoz, valamint 7,5 kA vagy 12,5 kA Iimp csúcsáramértékkel.